Zivsaimniecība

INSEPARABLE - Eat, Buy and Sell Sustainable FishINSEPARABLE - Eat, Buy and Sell Sustainable FishINSEPARABLE - Eat, Buy and Sell Sustainable FishINSEPARABLE - Eat, Buy and Sell Sustainable Fish

Meklēt
    Brīvs teksts
Līdzīga tematika
Jaunumi
The European Commission has announced measures to avert the collapse of the declining sea bass stock. Immediately effective emergency measures will place a ban on targeting the fish stock by trawling while it is reproducing, during the spawning season, which runs until the end of April. This will be complemented by further measures to ensure that all those who fish sea bass make a balanced and fair contribution to saving the stock.

Jūras baseini

Eiropu apskalo dažādas jūras un okeāni. Tās piekrastes līnija stiepjas apmēram 70 tūkstošu kilometru garumā. Gandrīz puse ES iedzīvotāju dzīvo 50 km attālumā no jūras. Apmēram 40 % no ES iekšzemes kopprodukta tiek saražots piejūras reģionos, savukārt 90 % ES ārējās tirdzniecības noris, izmantojot jūras transportu.

Eiropas Komisija ir izstrādājusi Eiropas jūru atlantu, lai ikvienam, kas interesējas par jūru un ar to saistīto dabas un kultūras mantojumu, piedāvātu informāciju par jūrām un okeāniem, kas apskalo Eiropu. Noklikšķiniet uz turpmāk sniegtajām saitēm, lai iepazītos ar jūras reģioniem, kas jūs interesē.

Baltijas jūra

Baltijas jūras reģiona karte

Baltijas jūra ir gandrīz slēgta jūra, tā ir arī diezgan sekla (izņemot dažus apgabalus). Ūdens tajā atjaunojas pavisam lēni. Ziemeļos un ziemeļaustrumos tā ziemas mēnešos aizsalst, un ūdens tajā nav diez cik sāļš. Faktu lapa atlantā

Ziemeļjūra

Ziemeļjūra

Ziemeļjūra ir pa pusei slēgta un samērā sekla jūra, izņemot vienīgi tās ziemeļdaļu. Tās ekosistēmu arvien vairāk apdraud zvejas un piekrastes saimnieciskās darbības intensitātes palielināšanās. Faktu lapa atlantā

Ķeltu jūras

Ķeltu jūras

Šajā reģionā ietilpst Lamanša jūras šaurums, Īrijas jūra, Ķeltu jūra un Atlantijas okeāna daļa, kas rietumos apskalo Lielbritāniju un Īriju.

Lai gan šis reģions izceļas ar biežām vētrām, tam vienlaikus ir raksturīga augsta kuģošanas intensitāte. Lielākā daļa tirdzniecības kuģu pārvietojas austrumu–rietumu virzienā. Faktu lapa atlantā Deutsch (de) English (en) français (fr)

Biskajas līcis un Ibērijas piekraste

Biskajas līcis un Ibērijas piekrastes ūdeņi

Biskajas līcis un Ibērijas piekrastes ūdeņi plešas no Lielbritānijas dienvidiem līdz Spānijas dienviddaļai. Tā ir daļa no jūrasceļa, kas savieno Lamanšu ar Vidusjūru un Āfriku. Šis reģions ir Eiropas kuģniecības panākumu atslēga. Faktu lapa atlantā Deutsch (de) English (en) español (es) français (fr) português (pt)

Vidusjūra

Vidusjūra

Lai gan Vidusjūra ir gandrīz slēgta jūra, tās ūdeņi ir visai dziļi (vidējais dziļums — 1500 m). Plūdmaiņu starpība ir samērā neliela — atšķirība starp paisumu un bēgumu parasti nepārsniedz 50 cm. Faktu lapa atlantā

Melnā jūra

Melnā jūra

Lai gan Melnā jūra ir gandrīz slēgta jūra, tai raksturīgs liels dziļums. Tā kā skābekļa līmenis tajā ir zems, šīs jūras ekosistēma ir visai apdraudēta. Faktu lapa atlantā български (bg) Deutsch (de) English (en) français (fr) română (ro)

Visattālākie reģioni

ES visattālākie reģioni.

Visattālākie reģioni ir salas un arhipelāgi okeāna vidū (izņemot Franču Gviānu). Lai gan to platība nav liela, tie nodrošina ES piekļuvi tropu un subtropu okeānu ūdeņu bagātībām. Faktu lapa atlantā Deutsch (de) English (en) español (es) français (fr) português (pt)

Ziemeļu Ledus okeāns

Ziemeļu Ledus okeāna karte

Ziemeļu Ledus okeānā ietilpst ūdeņi, kas plešas ap Ziemeļpolu. Tā jūras apskalo Eiropas, Āzijas un Amerikas ziemeļu piekrastes. Faktu lapa atlantā