Rybárstvo

INSEPARABLE - Eat, Buy and Sell Sustainable FishINSEPARABLE - Eat, Buy and Sell Sustainable FishINSEPARABLE - Eat, Buy and Sell Sustainable FishINSEPARABLE - Eat, Buy and Sell Sustainable Fish

Vyhľadávanie
    Ľubovoľný text
Prihláste sa k odberu nášho elektronického spravodajcu
European Market Observatory for Fisheries and Aquaculture Products
Súvisiaci obsah
Aktuality
The European Parliament has today endorsed the European Maritime and Fisheries Fund (EMFF) with an overwhelming majority. With a budget of €6.5 billion for 2014-2020, the fund will finance projects to implement the new reformed Common Fisheries Policy (CFP) and provide financial support to fishermen, fish farmers and coastal communities to adapt to the changed rules. The Fund will also finance projects to boost 'blue' growth and jobs under the EU's Integrated Maritime Policy (IMP).
Speech by Maria Damanaki, European Commissioner for Maritime Affairs and Fisheries, at the Conference "Portugal: Path to Growth and Jobs", Lisbon

Rybárstvo – základné fakty

Brožúra Fakty a čísla o SRP pdf - 9 MB [9 MB] български (bg) čeština (cs) dansk (da) Deutsch (de) eesti keel (et) ελληνικά (el) English (en) español (es) français (fr) Gaeilge (ga) italiano (it) latviešu valoda (lv) lietuvių kalba (lt) magyar (hu) Malti (mt) Nederlands (nl) polski (pl) português (pt) română (ro) slovenščina (sl) suomi (fi) svenska (sv) ponúka základné údaje a čísla o sektore rybárstva a akvakultúry. Brožúra vychádza najmä z údajov Štatistického úradu EÚ (Eurostat), Európskej komisie a Organizácie pre výživu a poľnohospodárstvo. V brožúre nájdete prehľad najnovších trendov v rybárskom priemysle vo všetkých 27 členských štátoch EÚ a kandidátskych krajinách. Informácie pokrývajú všetky oblasti: úlovky, akvakultúru, obchod, pomoc Spoločenstva, spracovanie, ako aj všetky súvisiace socio-ekonomické ukazovatele, medzi ktoré patrí napr. zamestnanosť, flotila či spotreba.

Európsky atlas morí ponúka širokú škálu informácií o európskych moriach ako napríklad údaje o:

  • chránených morských lokalitách Natura 2000;
  • rybolovných kvótach podľa druhov rýb a zón;
  • európskej námornej flotile.

Brožúra je k dispozícii v angličtine, nemčine a francúzštine.

Európske stredisko pre monitorovanie trhu s výrobkami rybárstva a akvakultúry (EUMOFA) je elektronická viacjazyčná databáza, ktorej cieľom je zlepšiť informovanosť o trhu s produktmi rybného hospodárstva a akvakultúry a jeho transparentnosť.. Systém poskytuje v reálnom čase prístup k podrobným údajom o cenách, hodnotách a množstve produkcie v celej Európskej únii, ako aj trhové informácie a analýzy.