Žuvininkystė

INSEPARABLE - Eat, Buy and Sell Sustainable FishINSEPARABLE - Eat, Buy and Sell Sustainable FishINSEPARABLE - Eat, Buy and Sell Sustainable FishINSEPARABLE - Eat, Buy and Sell Sustainable Fish

Paieška
  Laisvas tekstas
Daugiau šia tema
Naujienos
Sustainable Fisheries Partnership Agreements (SFPAs) aim to create a partnership to promote sustainable fisheries, based on the best available scientific advice. Therefore, a Joint Scientific Committee (JSC) of highly qualified scientific experts needs to be established in each SFPA, assuring that management measures are based on the best scientific advice available.
The European Commission has today adopted a key investment package for the Latvian fisheries and aquaculture sector worth almost €184m, including €139m of EU investments.

Prekyba žuvininkystės ir akvakultūros produktais

Prekyba žuvininkystės ir akvakultūros produktais © Lionel FlageulBendrieji prekybos standartai

Bendraisiais prekybos standartais nustatomi vienodi reikalavimai tam tikriems ES parduodamiems žuvininkystės produktams neatsižvelgiant į jų kilmę. Jie padeda užtikrinti skaidrią ir sklandžiai veikiančią vidaus rinką, kuri aprūpina kokybiškais produktais.

Prekybos standartais nustatomos šviežių produktų šviežumo ir dydžio kategorijos. Jos taikomos atsižvelgiant į išsaugojimo priemones, ypač – į mažiausius biologinius dydžius. Standartais taip pat nustatomi konservuotų sardinių, pelamidžių ir tunų prekių aprašymai bei pateikimas.

Vartotojų informavimas

Ant galutiniams vartotojams arba maitinimo įstaigoms parduodamų žuvininkystės ir akvakultūros produktų, jūrinių vandens augalų ir kitų dumblių turi būti nurodyta tokia informacija:

 • rūšies komercinis ir mokslinis pavadinimai;
 • ar produktai buvo sužvejoti jūroje, gėlame vandenyje, ar užauginti ūkyje;
 • sužvejojimo arba užauginimo vieta:
  • jūroje sužvejotos žuvys: FAO parajonis arba kvadratas (šiaurės rytų Atlantas, Viduržemio ir Juodoji jūros) arba FAO rajonas (kiti vandenys);
  • gėlavandenės žuvys: ES šalyje esantis vandens telkinys arba kilmės šalis – ne ES;
  • ūkiuose užaugintos žuvys: ES arba jai nepriklausanti šalis galutiniu auginimo laikotarpiu.
 • naudoti žvejybos įrankiai.

Bendras rinkų organizavimas taip pat dera su bendrosiomis maisto produktų ženklinimo taisyklėmis, taikomomis atšildytiems produktams, ir „geriausia suvartoti iki (data)“ (žinoma kaip minimalaus tinkamumo vartoti terminas).

Be privalomos informacijos, veiklos vykdytojai gali savo noru teikti informaciją apie sužvejojimo arba iškrovimo į krantą datą, aplinkos klausimus, gamybos būdus ir kt. Komisija nagrinės, ar būtų įmanoma sukurti ES ekologinio ženklinimo sistemą arba nustatyti būtiniausius reikalavimus.

Informacija apie rinką

Kad būtų išspręsta dabartinė ekonominių žinių apie žuvų rinkas stygiaus problema, Komisija įsteigė Europos žuvininkystės ir akvakultūros produktų rinkų stebėsenos centrą. Savo veikla stebėsenos centras prisidės prie rinkos skaidrumo ir veiksmingumo didinimo. Jis analizuos ES rinkos dinamiką ir padės priimti verslo ir politinius sprendimus.

Stebėsenos centro interneto svetainėje pateikiama duomenų apie žuvininkystės ir akvakultūros produktų kiekius ir vertę nuo pirminio pardavimo iki mažmeninės prekybos etapo, įskaitant importą ir eksportą. Šie duomenys gaunami iš ES šalių, Norvegijos, Islandijos ir ES institucijų. Jie atnaujinami kiekvieną dieną.