Kalandus

INSEPARABLE - Eat, Buy and Sell Sustainable FishINSEPARABLE - Eat, Buy and Sell Sustainable FishINSEPARABLE - Eat, Buy and Sell Sustainable FishINSEPARABLE - Eat, Buy and Sell Sustainable Fish

Otsing
    Vaba tekst
Kontekst
Uudised
The European Commission today adopted an action plan to boost fisheries control in the Netherlands.
Deadline: 13/03/2016
The European Commission proposed an ambitious package of measures to establish a European Border and Coast Guard and guarantee effective border control both on land and at sea.

Kindlaksmääratud sadamad

ELi kalanduskontrolli süsteem
Kalalaev lossib heeringat Norras Lofotenis.© Richard Thomasson, Euroopa Komisjon

Teatavate liikide ja kalastuspiirkondade puhul määratakse ühise kalanduspoliitika eeskirjadega kindlaks sadamad, kus alused saavad lossida ohustatud liike või suuri püügikoguseid. Eesmärgiks on lihtsustada nõuetekohast kontrolli ohustatud liikide ja suurte püügikoguste üle.

Liikmesriigid ja kolmandad riigid on määranud kindlaks asjaomased sadamad, mida tuleb kohustuslikus korras kasutada ohustatud liikide ja suurte püügikoguste lossimiseks. Püügikogused ja kindlaksmääratud sadamate nimekiri võivad vastavalt kalavarudele muutuda.

Järgmised nimekirjad tuginevad teabel, mis on saadud asjaomastelt riikidelt ning mis kehtis avaldamise ajal. Kalandusettevõtjatel soovitatakse kahtluse korral nimekirju vastava riigi ametnikega kontrollida.

  • Pelaagilised liigid pdf - 31 KB [31 KB] English (en)
  • Kolmandate riikide alused NEAFC konventsiooni piirkonnast pdf - 603 KB [603 KB] dansk (da) Deutsch (de) ελληνικά (el) English (en) español (es) français (fr) italiano (it) Nederlands (nl) português (pt) suomi (fi) svenska (sv) (kõik lossimised sõltumata püügi mahust)

On ka muid kindlaksmääratud sadamate nimekirju, näiteks tursa ja merluusi püügi puhul, mida komisjoni veebisaidil ei kajastata. Neid nimekirju saab vahetult asjaomase riigi ametnikelt.