Hlavná stránka - Statistics Explained

Vitajte vo Statistics Explained

Statistics Explained, váš sprievodca európskou štatistikou. Webová stránka Statistics Explained je oficiálnou stránkou Eurostatu, ktorá poskytuje zrozumiteľný prehľad všetkých štatistických oblastí. Jednotlivé články spolu vytvárajú encyklopédiu európskych štatistických údajov doplnenú slovníkom štatistiky, v ktorom sú objasnené všetky použité termíny, ako aj mnohými odkazmi na podrobnejšie informácie a najnovšie štatistické údaje a metadáta. Ide o portál pre príležitostných i pravidelných užívateľov.

Informácie môžete nájsť, ak si zvolíte jednu z tém uvedených v nasledujúcom menu alebo kliknete na farbené políčka na pravej strane. Takisto môžete využiť funkciu vyhľadávania (alt-f).

Logo wide.png

Focus on

GDP at regional level
Gross domestic product (GDP) per inhabitant in purchasing power standards (PPS) in relation to the EU-28 average, by NUTS 2 regions, 2015 (% of the EU-28 average, EU-28 = 100)
Gross domestic product (GDP) per inhabitant, by NUTS 2 regions, 2016 (based on data in purchasing power standards (PPS) in relation to the EU-28 average, EU-28 = 100)
More ...