AA+A++Verzia na tlačMapa lokalityRSSRSS

Realizácia: európsky semester

Európska únia zaviedla šesťmesačný cyklus koordinácie hospodárskej politiky, ktorý sa nazýva európsky semester. Komisia každoročne vykonáva podrobnú analýzu plánov členských štátov EÚ v oblasti rozpočtových, makroekonomických a štrukturálnych reforiem a poskytuje im odporúčania pre jednotlivé krajiny na nasledujúcich 12 až 18 mesiacov. Tieto odporúčania takisto prispievajú k cieľom dlhodobej stratégie EÚ pre zamestnanosť a rast – stratégie Európa 2020, ktorá sa vykonáva a monitoruje v kontexte európskeho semestra.

V októbri 2015 pdf - 410 KB [410 KB] Komisia rozhodla o ďalšom zefektívnení európskeho semestra. K tomu patrí predovšetkým lepšie prepojenie eurozóny a národných rozmerov, väčší dôraz na zamestnanosť a sociálnu výkonnosť, posilnený demokratický dialóg, podpora konvergencie referenčným porovnávaním a presadzovaním najlepších postupov, podpora reforiem z európskych štrukturálnych a investičných fondov a technická pomoc.


      
     jpeg - 2 MB [2 MB] български (bg) čeština (cs) dansk (da) Deutsch (de) eesti keel (et) ελληνικά (el) English (en) español (es) français (fr) Gaeilge (ga) hrvatski (hr) italiano (it) latviešu valoda (lv) lietuvių kalba (lt) magyar (hu) Malti (mt) Nederlands (nl) polski (pl) português (pt) română (ro) slovenščina (sl) suomi (fi) svenska (sv)

 

Na začiatok