AA+A++TrükiversioonSaidi skeemRSSRSS

Sõnadelt tegudele: Euroopa poolaasta

Euroopa Liit on sisse seadnud iga-aastase majanduspoliitika koordineerimise korra, mida nimetatakse Euroopa poolaastaks. Euroopa Komisjon koostab igal aastal üksikasjaliku analüüsi ELi liikmesriikide eelarve-, majandus- ja struktuurireformi kavade kohta ning esitab neile riigipõhised soovitused järgmiseks 12−18 kuuks. Euroopa poolaasta raames rakendatakse ja jälgitakse ka ELi tööhõive ja majanduskasvu pikaajalist strateegiat „Euroopa 2020” ning soovitused peaksid strateegia eesmärkide saavutamisele kaasa aitama.

Oktoobris 2015 otsustas komisjon Euroopa poolaasta toimimist sujuvamaks muuta. Eelkõige soovitatakse euroala ja riikliku mõõtme paremat integreerimist, tööhõive- ja sotsiaalvaldkonnas tulemuste saavutamise tähelepanu alla võtmist, aktiivsemat demokraatlikku dialoogi, majandusliku lähenemise edendamist võrdlusnäitajate ja parimate tavade järgimise kaudu ning reformide toetamist Euroopa struktuuri- ja investeerimisfondide ning tehnilise abi kaudu.


      
     jpeg - 2 MB [2 MB] български (bg) čeština (cs) dansk (da) Deutsch (de) ελληνικά (el) English (en) español (es) français (fr) Gaeilge (ga) hrvatski (hr) italiano (it) latviešu valoda (lv) lietuvių kalba (lt) magyar (hu) Malti (mt) Nederlands (nl) polski (pl) português (pt) română (ro) slovenčina (sk) slovenščina (sl) suomi (fi) svenska (sv)

 

Üles