AA+A++Verze pro tiskMapa stránekRSSRSS

Evropský semestr

Evropská unie připravila roční cyklus koordinace hospodářských politik, který dostal název evropský semestr. Komise každoročně provádí podrobnou analýzu plánů rozpočtových, makroekonomických a strukturálních reforem států Unie a vydává doporučení pro jednotlivé země na příštích 12–18 měsíců. Tato doporučení rovněž přispívají k plnění cílů dlouhodobé strategie EU pro tvorbu pracovních míst a hospodářský růst, tzv. strategie Evropa 2020, která se realizuje a monitoruje v kontextu evropského semestru.

V říjnu 2015 se Komise rozhodla evropský semestr dále zjednodušit. Jedná se konkrétně o lepší propojení dimenze eurozóny s dimenzí členských států, o větší zaměření na zaměstnanost a výsledky v sociální oblasti, posílený demokratický dialog, podporu konvergence za použití srovnávání a uplatňování osvědčených postupů a podporu reforem prostřednictvím evropských strukturálních a investičních fondů a o technickou pomoc.


      
     jpeg - 952 KB [952 KB] български (bg) dansk (da) Deutsch (de) eesti keel (et) ελληνικά (el) English (en) español (es) français (fr) Gaeilge (ga) hrvatski (hr) italiano (it) latviešu valoda (lv) lietuvių kalba (lt) magyar (hu) Malti (mt) Nederlands (nl) polski (pl) português (pt) română (ro) slovenčina (sk) slovenščina (sl) suomi (fi) svenska (sv)

 

Začátek stránky