AA+A++Izdrukas versijaVietnes plānsRSSRSS

Runas un prezentācijas par stratēģiju “Eiropa 2020”

Europe's digital challenge
European Council, 24-25 October 2013

The European Council on the 24th and 25th October hosts a debate on the digital economy in Europe. Internet and e-services create five jobs for every two lost even in times of high unemployment. It is self-evident that the single market and the digital economy reinforce each other. Buying goods and services is much easier online – but it is also easier to spot where the single market is not working and to see the cost of fragmentation. The European Commission has prepared a paper proposing measures to address failings of the Digital Single Market.


Iestāties par Eiropu
Priekšsēdētāja Barrozu 2013. gada 11. septembra uzruna par situāciju Eiropas Savienībā

Priekšsēdētāja Barrozu 2013. gada uzruna par stāvokli Eiropas Savienībā

Komisijas priekšsēdētājs Barrozu savā 2013. gada uzrunā par stāvokli ES aicināja visus tos, “kuriem rūp Eiropa, neatkarīgi no politiskās vai ideoloģiskās nostājas, neatkarīgi no izcelsmes aizstāvēt Eiropu”.


Energy and tax fraud on the European Council agenda
European Council, 22 May

Speech by President Barroso on the preparations of the European Council of 22 May

Ahead of the European Council, President Barroso addressed the European Parliament in Strasbourg. He stressed energy and the fight against tax fraud and tax evasion as the two main topics of the Council meeting.


Priekšsēdētāja Ž. M. Barrozu vēstule Eiropadomes sanāksmes dalībniekiem
2013. gada 11. marts

Priekšsēdētāja Ž. M. Barrozu vēstule Eiropadomes sanāksmes dalībniekiem pdf - 11 KB [11 KB] български (bg) čeština (cs) dansk (da) Deutsch (de) eesti keel (et) ελληνικά (el) English (en) español (es) français (fr) italiano (it) lietuvių kalba (lt) magyar (hu) Malti (mt) Nederlands (nl) polski (pl) português (pt) română (ro) slovenčina (sk) slovenščina (sl) suomi (fi) svenska (sv)

Pirms Eiropadomes sanāksmes Komisijas priekšsēdētājs Ž. M. Barrozu tās dalībniekiem nosūtīja vēstuli, kurā bija teikts: “Vēl neesam pārvarējuši krīzi, kā to liecina nepieņemami augstais bezdarba līmenis. Tomēr redzam, ka dalībvalstu pūliņi reformu īstenošanā sāk nest augļus, novēršot Eiropas ekonomikas nelīdzsvarotību būtiskās jomās.”


“Eiropa 2020” — pēckrīzes pasaules modelis
Briselē sarīkotais samits par stratēģiju “Eiropa 2020” pirms Eiropadomes sanāksmes Lisabonā

Priekšsēdētāja Ž. M. Barrozu runa “Stratēģija “Eiropa 2020” — pēckrīzes pasaules modelis” English

Samitā par stratēģiju “Eiropa 2020” priekšsēdētājs Ž. M. Barrozu izklāstīja ES pieeju ekonomikas sarežģījumu pārvarēšanai: ilgtspējīga un iekļaujoša izaugsme nav iespējama bez uzticēšanās un konkurētspējas.


Pienācis laiks izpildīt mūsu apņemšanās
Eiropadomes 2012. gada 18. oktobra sanāksme

Komisijas priekšsēdētāja Barrozu runa English

ES krīzes pārvarēšanas pasākumi iegūst straujāku tempu, un ir pienācis laiks izpildīt mūsu apņemšanās. Īstenojot vienoto uzraudzības mehānismu, beidzot tiks darīts gals banku parādu negatīvajai ietekmei uz valsts parādu. Vienlaikus Eiropai vajadzīgs ilgtermiņa redzējums par ekonomiskās un monetārās savienības ilgtspēju, kuras pamatā būtu ciešāka saliedētība, vienotā tirgus integritāte un pārliecinoša fiskālā kapacitāte.

 • Ziņojums par izaugsmi un nodarbinātību (kopsavilkums) pdf - 691 KB [691 KB] български (bg) čeština (cs) dansk (da) Deutsch (de) eesti keel (et) ελληνικά (el) English (en) español (es) français (fr) italiano (it) lietuvių kalba (lt) magyar (hu) Malti (mt) Nederlands (nl) polski (pl) português (pt) română (ro) slovenčina (sk) slovenščina (sl) suomi (fi) svenska (sv)

 • Eiropadomes secinājumi par ekonomiskās un monetārās savienības izveidi English

 • Komisijas priekšsēdētāja Barrozu paziņojums pēc Augstākā līmeņa trīspusējās sociālo lietu sanāksmes kopējās preses konferences English

 • Augstākā līmeņa sociālo lietu sanāksme: sadarbība izaugsmei ar jaunām darba vietām un pastiprinātu ekonomikas pārvaldību English

 • Eirozonas valstu un valdību vadītāju paziņojums par Grieķiju English

 • Priekšsēdētāja Barrozu paziņojums preses konferencē pēc Eiropadomes sanāksmes English

 • Ž.M.D. Barrozu: secinājumi pēc Eiropadomes sanāksmes 2012. gada 17.–18. oktobrī English


Runa par stāvokli Eiropas Savienībā 2012. gadā
Priekšsēdētāja Ž. M. Barrozu runa Eiropas Parlamenta plenārsēdē 2012. gada 12. septembrī

Priekšsēdētāja Barrozu runa

Komisijas priekšsēdētājs Ž. M. Barrozu aicināja izveidot valstu federāciju un paziņoja par ieceri panākt ciešāku ekonomikas un monetāro savienību. Savā ikgadējā uzrunā par situāciju Savienībā Eiropas Komisijas priekšsēdētājs pārliecinoši izskaidroja, ka Eiropai nepieciešama jauna ievirze un jauna domāšana.


Eiropai nepieciešanā savienība
Ž. M. Barrozu komentārs 2012. gada 29. augustā

Komisijas priekšsēdētāja Barrozu komentārs English

“12. septembrī Eiropas Komisija nāks klajā ar ierosinājumiem par vienotu banku uzraudzības mehānismu.”

“Gaidāmie Komisijas priekšlikumi ir tikai daļa no plašākas paketes, kuras mērķis ir ekonomikas, fiskāla un politiska savienība, kurā Eiropas integrācija būtu ciešāka nekā pašlaik.”


Priekšsēdētājs Barrozu ierosina izveidot banku savienību
Priekšsēdētāja Barrozu runa Eiropas Parlamenta plenārsēdē, kur tika diskutēts par Eiropadomes 2012. g. 28.-29. jūnija sanāksmi

Priekšsēdētāja Barrozu runa English

Eiropadomes 2012. gada jūnija sammitā valstu un valdību vadītāji un Eiropas Komisija sprieda par ES izaugsmes stratēģiju, kurā būtu apvienoti gan tūlītēji pasākumi, kas vajadzīgi, lai iešūpotu ekonomiku, gan ilgtermiņa redzējums, kā stiprināt Eiropas Savienību. Uzstājoties ar runu Eiropas Parlamentā, Komisijas priekšsēdētājs Žozē Manuels Barrozu rezumēja svarīgākos elementus ES reakcijā uz krīzi un turpmākajā izaugsmē.


Jāatjauno izaugsme un jāinvestē mūsu nākotē
Eiropadomes 2012. gada 28. jūnija sanāksme

Priekssēdētāja Ž. M. Barrozu prezentācija “Jāatjauno izaugsme un jāinvestē mūsu nākotē”

Priekšsēdētājs izklāstīja analīzes secinājumus un ierosinājumus par galveno prioritāti noteikt izaugsmes atjaunošanu Eiropā. Viņš uzsvēra, ka turpmākajam ES budžetam jābūt izaugsmi sekmējošam. Šīs Eiropadomei sniegtās prezentācijas kopija atrodama te.


Globālās izaugsmes līdzsvara atjaunošana kopīgiem spēkiem
Priekšsēdētāja Barrozu paziņojums pēc G20 sammita Meksikā 2012. gada 19. jūnijā

Priekšsēdētāja Barrozu paziņojums

Paziņojumā, kuru priekšsēdētājs Barrozu sniedza pēc diskusijas par pasaules ekonomiku un Eiropas parādu krīzi, viņš pauda gandarījumu par to, ka G20 līderi atzinīgi vērtē ES pūliņus izkļūt no krīzes. Viņš arī minēja, ka G20 atbalsta ciešāku Eiropas integrāciju.

 • Skatīties preses konferences video English

 • Kopējs paziņojums par ES un ASV tirdzniecības attiecībām English

 • Kopējs paziņojums par G20 sanāksmes rezultātiem English

 • G20 valstu vadītāju deklarācija English


Priekšsēdētāja Barrozu runa par nākamajiem pasākumiem ceļā uz stabilitāti, izaugsmi un nodarbinātību
Preses konference Briselē 2012. gada 30. maijā

Priekšsēdētāja Barrozu runa par nākamajiem pasākumiem ceļā uz stabilitāti, izaugsmi un nodarbinātību English

“Mēs esam pārbaudījuši visu 27 ES dalībvalstu budžeta un ekonomikas “veselības stāvokli”. Mēs esam ierosinājuši arī “ārstēšanos”, proti, katrai valstij snieguši ieteikumus par reformām, kas vajadzīgas, lai nodrošinātu stabilitāti, izaugsmi un nodarbinātību.”


Mērķis ir izaugsme. Eiropas nākotnes pamatā ir izaugsme un stabilitāte
Priekšsēdētāja Ž. M. Barrozu runa 2012. gada 29. maijā

Priekšsēdētāja Barrozu runa “Mērķis ir izaugsme. Eiropas nākotnes pamatā ir izaugsme un stabilitāte” English

Ja mūsu parāds nav ilgtspējīgs, tad arī mūsu izaugsme nevar būt ilgtspējīga. Mēs esam liecinieki tam, ka Eiropas ekonomikā mainās svaru kausi. Visā Eiropā samazinās budžeta deficīts, un tas ir vistiešākais ceļš uz uzticēšanās vairošanu un zemākām aizņemšanās izmaksām. Mums jāatceras, ka ikviens eiro, ko ietaupām savu parādu apkalpošanai, ir viens eiro vairāk nodarbinātībai un investīcijām.


Mums vajadzīga gan stabilitāte, gan izaugsme
Priekšsēdētājs Barrozu iepazīstina ar pirmajiem ar ES struktūrfondu palīdzību panāktajiem jaunatnes bezdarba mazināšanas rezultātiem (2012. gada 23. maijs)

ES struktūrfondu izmantošana, lai mazinātu jauniešu bezdarbu

Eiropas Komisijas priekšsēdētājs Žozē Manuels Barrozu valsts un valdības vadītājus iepazīstināja ar pirmajiem rezultātiem, ko sasniegušas kopīgas šīs problēmas risināšanai izveidotas darba grupas. Tas ir viens no piemēriem, kā Eiropas Savienības līdzekļus izmanto, lai iedzīvotājiem dotu iespēju strādāt vai mācīties.


Eiropas Komisijas vēstījums 9. maijā: izaugsmes stimulēšanā nedrīkst palaist garām īsto brīdi
2012. gada 8. maijs

Priekšsēdētāja Barrozu paziņojums: “Eiropas Komisijas vēstījums 9. maijā ir tāds, ka izaugsmes stimulēšanā nedrīkst palaist garām īsto brīdi” pdf - 100 KB [100 KB] български (bg) čeština (cs) dansk (da) Deutsch (de) eesti keel (et) ελληνικά (el) English (en) español (es) français (fr) italiano (it) lietuvių kalba (lt) magyar (hu) Malti (mt) Nederlands (nl) polski (pl) português (pt) română (ro) slovenčina (sk) slovenščina (sl) suomi (fi) svenska (sv)

9. maijā komisāru kolēģija sprieda par dokumentu, kura nosaukums ir “Laiks pieņemt lēmumu: jārīkojas, lai panāktu izaugsmi un jaunu darbavietu rašanos”. Pēc šīs diskusijas Eiropas Komisijas priekšsēdētājs Žozē Manuels Barrozu teica: “Mūsu risinājuma pamatā vienmēr ir bijis princips, ka ir jānodrošina gan stabilitāte, gan izaugsme. Tagad pirmām kārtām noteikti nedrīkstam izlaist no redzesloka to, ka jāgādā par stabilitāti. Lai atjaunotu uzticēšanos un samazinātu aizņemšanās izmaksas, jāsamazina parāds un budžeta deficīts. Ikviens eiro, ko samaksā procentu maksājumos, ir viens eiro mazāk nodarbinātībai un investīcijām [...]. Otrkārt, straujāk jāveic strukturālās reformas. Lai stimulētu darbavietu rašanos, dalībvalstīm ir jāsamazina ar nodarbinātību saistītie nodokļi. Treškārt, jāpalielina investīciju apjoms. Ja mēs tiešām nopietni esam apņēmušies investēt, lai panāktu izaugsmi, mums jāvienojas par tādu ES budžetu nākamajiem septiņiem gadiem, kurā uzsvars likts uz izaugsmi veicinošiem pasākumiem”.


Dalībvalstīm jāmazina kontrasts starp to pausto politisko gribu un reālajiem lēmumiem, kas pieņemti uz vietas
Eiropas Parlaments (2012. gada 13. marts)

Priekšsēdētāja Barrozu runa par Eiropadomes pavasara sanāksmes rezultātiem English

Komisijas priekšsēdētājs Barrozu Eiropas Parlamentu iepazīstināja ar Eiropadomes pavasara sanāksmes rezultātiem, proti, lēmumiem par Grieķiju un pasākumiem, kuru mērķis ir stimulēt fiskālo stabilitāti un jaunu darbavietu rašanos, īstenojot stratēģiju “Eiropa 2020”.


Parakstīts Līgums par stabilitāti, saskaņošanu un pārvaldību
2012. gada 2. marts

Priekšsēdētāja Barrozu paziņojums Līguma par stabilitāti, saskaņošanu un pārvaldību ekonomiskajā un monetārajā savienībā parakstīšanas ceremonijā English

Priekšsēdētājs Barrozu pauda pārliecību, ka “kopā ar pārējiem līgumiem un tiesību instrumentiem, kas ietilpst Eiropas stabilizācijas mehānisma paketē, piemēram, stratēģiju “Eiropa 2020” un struktūrfondiem, šis līgums mums palīdzēs panākt gan stabilitāti, gan izaugsmi”.

 • Skatīties video English


“Ceļā uz Eiropu 2020: pamati nākotnes labklājībai jāliek tagad”
Augstākā līmeņa sanāksme par stratēģiju “Eiropa 2020” 2012. gada 27. februārī

Priekšsēdētāja Barrozu runa “Ceļā uz Eiropu 2020: pamati nākotnes labklājībai jāliek tagad” English

Priekšsēdētājs Barrozu uzstājās ar programmatisku runu, kurā viņš pievērsās svarīgām strukturālām problēmām Eiropā. Vienīgais veids, kā tās var atrisināt, ir dziļas reformas un katras dalībvalsts pūliņi, tām tomēr paliekot patiesi eiropeiskām un izmantojot Eiropas priekšrocības.

 • Skatīties video English


Nākamie soļi ceļā uz izaugsmi un nodarbinātību
Neformāla Eiropadomes sanāksme 2012. gada 30. janvārī

Priekšsēdētāja Barrozu prezentācija par to, kas jādara turpmāk, lai nodrošinātu izaugsmi un nodarbinātību pdf - 2 MB [2 MB] български (bg) čeština (cs) dansk (da) Deutsch (de) eesti keel (et) ελληνικά (el) English (en) español (es) français (fr) italiano (it) lietuvių kalba (lt) magyar (hu) Malti (mt) Nederlands (nl) polski (pl) português (pt) română (ro) slovenčina (sk) slovenščina (sl) suomi (fi) svenska (sv)

Runājot par jauniešu nodarbinātību, vienotā tirgus izveides pabeigšanu un atbalstu mazajiem uzņēmumiem, priekšsēdētājs Barrozu informēja valsts un valdības vadītājus par svarīgākajiem pasākumiem, ko ierosina Eiropas Komisija, lai stimulētu izaugsmi: strauju Vienotā tirgus akta īstenošanu, Eiropas Sociālā fonda līdzekļu piešķiršanu jauniešiem paredzētu darbavietu radīšanai un finansējuma pieejamības nodrošināšanu MVU.


Paziņojums par staptautisko ekonomikas pārvaldības līgumu
Eiropas Parlamenta 2012. gada 18. janvāra plenārsēde

Priekšsēdētāja Ž. M. Barrozu paziņojums: “Šis līgums varētu būt svarīgs līdzeklis, ar kura palīdzību nodrošināt stabilitāti un izaugsmi atbilstīgi stratēģijai “Eiropa 2020” un Komisijas piedāvātajam rīcības plānam.” English

Uzstājoties Eiropas Parlamentā, priekšsēdētājs Barrozu starptautisko līgumu raksturoja kā svarīgu elementu plašākā pasākumu paketē, kuras mērķis ir novērst valsts parāda krīzi un kurā ietilpst arī gaidāmais Eiropas finanšu stabilizācijas mehānisms, kas ir steidzami vajadzīgs, lai nodrošinātu eirozonas stabilitāti un kohēziju.

 • Skatīties priekšsēdētāja paziņojumu English


Nedrīkst kavēties ar stratēģijas “Eiropa 2020” īstenošanu
Eiropas Parlamenta debates, sākoties Dānijas prezidentūrai ES Padomē (2012. gada 18. janvāris)

Priekšsēdētāja Ž. M. Barrozu atklāšanas runa: “Šī nav stratēģija, kuras īstenošanu var atlikt līdz 2020. gadam. Jārīkojas tagad.” English

Uzstājoties ar runu Eiropas Parlamenta debatēs saistībā ar Dānijas prezidentūras sākumu ES Padomē, Komisijas priekšsēdētājs Ž. M. Barrozu pauda pārliecību, ka Dānija sniegs lielu ieguldījumu kopējā Eiropas projektā. Priekšsēdētājs arī atgādināja Komisijas viedokli, ka reakcijai uz krīzi ir jābūt visaptverošai, proti, tai nav jāizpaužas tikai kā fiskālai konsolidācijai. Viņš arī uzsvēra, ka ir būtiski īstenot stratēģijā “Eiropa 2020” paredzētos pasākumus.

 • Skatīties priekšsēdētāja atklāšanas runu English

 • Skatīties Eiropas Parlamenta debašu tiešraidi English

 • Skatīties priekšsēdētāja noslēguma runu English

 • Lasīt priekšsēdētāja paziņojumu preses konferencē pēc iepazīstināšanas ar Dānijas prezidentūras ES padomē programmu English

 • Par Komisijas kolēģijas vizīti Dānijā 2012. gada 11.-12. janvārī

 • Skatīties apvienoto preses konferenci pēc iepazīstināšanas ar Dānijas prezidentūras ES padomē programmu English


Pakta “Euro plus” panākumu novērtējums
Eiropadomes 2011. gada 9. decembra sanāksme

Priekšsēdētāja Barrozu prezentācija par pakta “Euro plus” panākumu novērtējumu pdf - 2 MB [2 MB] български (bg) čeština (cs) dansk (da) Deutsch (de) eesti keel (et) ελληνικά (el) English (en) español (es) français (fr) italiano (it) lietuvių kalba (lt) magyar (hu) Malti (mt) Nederlands (nl) polski (pl) português (pt) română (ro) slovenčina (sk) slovenščina (sl) suomi (fi) svenska (sv)

Lai sasniegtu stratēģijas “Eiropa 2020” mērķus (gudru, ilgtspējīgu un iekļaujošu izaugsmi), ir jāstimulē konkurētspēja un nodarbinātība, finanšu stbilitāte un jāgādā, lai valsts finanses būtu ilgtspējīgas. Priekšsēdētājs Ž. M. Barrozu iepazīstināja ar pakta “Euro plus” īstenošanas rezultātiem un uzsvēra, cik būtiski ir panākt, lai Eiropas Savienība izkļūtu no krīzes.

 • Priekšsēdētāja runa par decembrī notikušās Eiropadomes sanāksmes secinājumiem English

 • Priekšsēdētāja noslēguma piezīmes par decembrī notikušās Eiropadomes sanāksmes secinājumiem English

 • Sīkāk par paktu “Euro plus” pdf - 3 MB [3 MB] English (en)

 • Eirozonas valsts un valdības vadītāju paziņojums English

 • Eiropadomes secinājumi English


Stingrāka ES ekonomikas vadīšana
Eiropas Parlamenta debates par ekonomikas pārvaldību 2011. gada 16. novembrī

Priekšsēdētāja Ž. M. Barrozu runa: “Nākotnē vajadzēs vēl vairāk pastiprināt integrāciju.” English

Uzstājoties ar runu Eiropas Parlamenta debatēs par ekonomikas pārvaldību, priekšsēdētājs Barrozu apliecināja, ka Komisija pieņems 2012. gada izaugsmes pētījumu, kurā būs izklāstītas ES politikas prioritātes nākamajiem 12 - 18 mēnešiem izaugsmes un nodarbinātības jomā.

 • Skatīties visu priekšsēdētāja Barrozu paziņojumu par ekonomikas pārvaldību English


Eiropas izaugsmes avoti
Eiropadomes 2011. gada 23. oktobra sanāksme

Priekšsēdētāja Barrozu prezentācija par Eiropas izaugsmes avotiem pdf - 2 MB [2 MB] български (bg) čeština (cs) dansk (da) Deutsch (de) eesti keel (et) ελληνικά (el) English (en) español (es) français (fr) italiano (it) lietuvių kalba (lt) magyar (hu) Malti (mt) Nederlands (nl) polski (pl) português (pt) română (ro) slovenčina (sk) slovenščina (sl) suomi (fi) svenska (sv)

Pēdējos 15 gados Eiropas Savienības IKP ir pieaudzis par 30 %, radušies 23 miljoni jaunu darbavietu, un būtu vajadzīgs, lai to ir vēl vairāk. Vairāk jāpievēršas pētniecībai un izstrādei, birokrātijas mazināšanai un kredīti jāpadara vieglāk pieejami uzņēmumiem. Ražošana joprojām var dot lielu ieguldījumu ES ekonomikas izaugsmē, it īpaši tā sauktās “zaļās” tehnoloģijas (šajā nozarē Eiropa ir viens no pasaules līderiem). Priekšsēdētājs Barrozu arī uzsvēra, ka ir vēl arī citi būtiski mērķi, uz ko jātiecas, — jānodrošina labāka izglītība un augstāks nodarbinātības līmenis, — un ka liela nozīme ir arī struktūrfondiem.


Padome un Parlaments panāk vienošanos par ekonomikas pārvaldību
2011. gada 20. septembris

Priekšsēdētāja Ž. M. Barrozu paziņojums: “Šī vienošanās ES un tās dalībvalstīm būs iedarbīgs līdzeklis, ar kura palīdzību izvairīties no iekļūšanas pārmērīgos parādos.” English

Gadu pēc tam, kad Komisija iesniedza sešu tiesību aktu projektu paketi, kuras mērķis ir pastiprināt ekonomikas pārvaldību Eiropas Savienībā un jo īpaši eirozonā, panākta galīgā vienošanās. Priekšsēdētājs Barrozu savā paziņojumā aprakstīja šādas vienošanās priekšrocības.


Eiropas pusgada panākumu novērtējums
Eiropadomes sanāksme 2011. gada 23.-24. jūnijā

Priekšsēdētāja Barrozu prezentācija

Eiropas Savienība nonākusi līdz šim smagākajā ekonomikas un finanšu krīzē. Vajadzīga vēl dziļāka kohēzija un vēl ciešāka sadarbība, lai ar minimāliem zaudējumiem sociālajā jomā nodrošinātu jaunu un ilgtspējīgāku izaugsmi. Piedaloties Eiropadomes sanāksmē, priekšsēdētājs Ž. M. Barrozu iepazīstināja ar secinājumiem par pirmo Eiropas pusgadu (sešus mēnešus ilgu ciklu, kurā dalībvalstis savstarpēji koordinē ekonomikas politiku, lai sasniegtu vispārīgos mērķus, kas izvirzīti stratēģijā “Eiropa 2020”).

 • Lasiet priekšsēdētāja Barrozu runu, ko viņš teica gatavojoties Eiropadomes sanāksmei sarīkotajās debatēs Eiropas Parlamentā English

 • Priekšsēdētāja Barrozu paziņojums pēc Eiropadomes sanāksmes English

 • Lasiet priekšsēdētāja Barrozu Eiropas Parlamentā teikto runu par Eiropadomes sanāksmes rezultātiem English

 • Paziņojums preces konferencē pēc Eiropadomes sanāksmes pirmās dienas English

 • Lasiet vēstuli Eiropadomes sanāksmes dalībniekiem

 • Preses konference pirms Eiropadomes sanāksmes English

 • Stratēģijas “Eiropa 2020” mērķi

 • Eiropadomes secinājumi

 • Video, kur redzams, kā Ž. M. Barrozu uzstājas Parlamenta debatēs par Eiropadomes sanāksmes rezultātiem English


Konkrētām valstīm adresēti ieteikumi 2011. gadā
2011. gada 7. jūnijs

Priekšsēdētāja Ž. M. Barrozu paziņojums: “Šie centieni, ja tiem pievēršas nopietni un visi kopā, ļaus Eiropai pārvarēt krīzi un pasargāt mūsu nākotnes labklājību.”

Priekšsēdētājs Barrozu norādīja, ka, publicējot 27 dalībvalstīm konkrēti adresētus ieteikumus, Komisija ir vēlreiz atbalstījusi katru dalībvalsti izaugsmes un darbavietu radīšanā, palīdzot visai ES ekonomikai atgriezties ierindā.


Patiess pagrieziena punkts ekonomikas pārvaldībā
Eiropadomes 2011. gada 24.-25. marta sanāksme

Priekšsēdētāja Ž. M. Barrozu paziņojums pēc Eiropadomes sanāksmes: “Monetāro savienību esam nostiprinājuši ar ciešākas ekonomiskās savienības palīdzību.” English

Pēc Eiropadomes pavasara sanāksmes priekšsēdētājs Barrozu pauda apmierinājumu, ka tagad monetāro savienību pastiprina ciešāka ekonomiskā savienība.

 • Priekšsēdētāja Barrozu runa debatēs pirms Eiropadomes sanāksmes English

 • Priekšsēdētāja Barrozu runa pēc pirmās dienas English

 • Eiropadomes secinājumi English


Pagājis pirmais stratēģijas “Eiropa 2020” gads, bet vēl deviņi priekšā
Eiropadomes konference Lisabonā (2011. gada 15. martā)

Priekšsēdētāja Barrozu paziņojums: “Mūsu mērķis ir vienkāršs: labākas darbavietas, augstāks dzīves līmenis un labāka dzīves kvalitāte visiem eiropiešiem.” English

Priekšsēdētājs Ž. M. Barrozu atkārtoti norādīja, ka stratēģijas “Eiropa 2020” mērķis ir izveidot tādu Eiropu, kas uzskatāma par vienu no pasaulē labākajām vietām dzīvei un darbam. Viņš arī uzsvēra, ka Paktā par eiro ir skaidra atsauce uz stratēģiju “Eiropa 2020” un ka konkrētiem pasākumiem, kas paredzēti šajā stratēģijā, piešķirta visaugstākā politiskā prioritāte, lai gadātu, ka tos īsteno nekavējoties.

 • Skatīties video English


Eiropas prioritātes — enerģētika un inovācija
Eiropadomes 2011. gada 4. februāra sanāksme

Priekšsēdētāja Ž. M. Barrozu uztāšanās par ES prioritātēm enerģētikas jomā pdf - 608 KB [608 KB] български (bg) čeština (cs) dansk (da) Deutsch (de) eesti keel (et) ελληνικά (el) English (en) español (es) français (fr) italiano (it) lietuvių kalba (lt) magyar (hu) Malti (mt) Nederlands (nl) polski (pl) português (pt) română (ro) slovenčina (sk) slovenščina (sl) suomi (fi) svenska (sv)

Priekšsēdētāja Ž. M. Barrozu uztāšanās par ES prioritātēm enerģētikas jomā pdf - 424 KB [424 KB] български (bg) čeština (cs) dansk (da) Deutsch (de) eesti keel (et) ελληνικά (el) English (en) español (es) français (fr) italiano (it) lietuvių kalba (lt) magyar (hu) Malti (mt) Nederlands (nl) polski (pl) português (pt) română (ro) slovenčina (sk) slovenščina (sl) suomi (fi) svenska (sv)

Lētāka, videi nekaitīgāka enerģija, ko iespējams saražot lielākos daudzumos, un līderpozīcijas inovācijā ir divi no svarīgākajiem mērķiem, ko sev izvirzījusi ES. Enerģijas izmaksas veido apmēram 2,5 % Eiropas Savienības IKP, un 80 % no ES siltumnīcefekta gāzu izmešiem saražo tieši enerģētikas nozarē. Priekšsēdētājs Barrozu uzsvēra, ka ir nepieciešama vietnota politika, lai uzlabotu energoefektivitāti, izveidotu Eiropas enerģētikas tirgu un mazinātu ES atkarību no ārējiem piegādātājiem. Ieguldot 3 % Eiropas Savienības IKP pētniecībā un inovācijā, būtu iespējams nodrošināt, ka ES arī nākotnē ir viens no “gudrās” izaugsmes līderiem.

 • Sīkāk par enerģētiku Eiropā pdf - 746 KB [746 KB] English (en)

 • ES enerģētikas projekti, ko finansē Eiropas ekonomikas atveseļošanas programma pdf - 4 MB [4 MB] български (bg) čeština (cs) dansk (da) Deutsch (de) eesti keel (et) ελληνικά (el) English (en) español (es) français (fr) italiano (it) lietuvių kalba (lt) magyar (hu) Malti (mt) Nederlands (nl) polski (pl) português (pt) română (ro) slovenčina (sk) slovenščina (sl) suomi (fi) svenska (sv)

 • Sīkāk par inovāciju pdf - 430 KB [430 KB] English (en)

 • Eiropadomes secinājumi English


Gada izaugsmes pētījums
Sācies Eiropas pusgads (2011. gada 12. janvārī)

Priekšsēdētāja Ž. M. Barrozu runa par gada izaugsmes pētījumu: “Sākas jauns Eiropas integrācijas posms. Tā ir mūsu ekonomikas pārvaldības izpausme praksē.” English

Priekšsēdētājs Barrozu iepazīstināja ar gada izaugsmes pētījumu, ar kuru sākas pirmais Eiropas pusgads un kurā skaidri iezīmēts virziens, kurp Eiropai būtu jādodas nākamajā gadā.

 • 2011. gada izaugsmes pētījums hrvatski (hr)

 • Eiropas pusgads — jauna arhitektūra jaunajai ES ekonomikas pārvaldībai (jautājumi un atbildes) English

 • Gada izaugsmes pētījums — ekonomikas analīzes kopsavilkums un paziņojumi English

 • Ungārijas prezidentūra apņēmusies sekmīgi īstenot pirmo Eiropas pusgadu English

 • L. Andora paziņojums par gada izaugsmes pētījumu English

 • Vācija atzinīgi vērtē gada izaugsmes pētījumu

 • O. Rēna paziņojums par gada izaugsmes pētījumu English


Deficīts vairs nedrīkstēs būt neierobežots
Komisija ierosina tiesību aktus par ekonomikas pārvaldību (2010. gada 29. septembrī)

Priekšsēdētāja Ž. M. Barrozu ievadruna: “Nu speram lielāko soli uz priekšu ceļā uz ekonomikas pārvaldību kopš Stabilitātes un izaugsmes pakta pieņemšanas” English

Priekšsēdētājs Barrozu šos priekšlikumus raksturoja kā lielāko soli, kas kopš Stabilitātes un izaugsmes pakta pieņemšanas sperts ceļā uz ekonomikas pārvaldību. Viņš arī pauda pārliecību, ka tie ļoti izmainīs ekonomikas pārvaldību vispār. Komisijas uzdevums ir gādāt, lai iedzīvotājiem tagad nenāktos maksāt nodokļus par lietām, no kurām nākotnē būs maz labuma vai tā nebūs nemaz.

 • Paziņojums presei

 • Ekonomikas pārvaldības pakete (1). Stabilitātes un izaugsmes pakta nostiprināšana English

 • Ekonomikas pārvaldības pakete (2). Makroekonomiskas nelīdzsvarotības novēršana un izvairīšanās no tās English

 • Ekonomikas pārvaldības pakete (3). Jaunās uzraudzības un izpildes sistēmas hronoloģija un apraksts English

 • Saite uz tiesību aktu projektiem English (en)


Eiropadomes sanāksmē panāk vienošanos par stratēģijas “Eiropa 2020” mērķiem
Eiropadomes 2010. gada 17. jūnija sanāksme

Priekšsēdētāja Ž. M. Barrozu paziņojums: “Esam atrotījuši piedurknes un parādījuši, ka spējam rīkoties kopīgi un ka mums ir vienota politiskā griba” English

Priekšsēdētājs Barrozu pauda gandarījumu, ka Padome ir vienbalsīgi panākusi vienošanos ne vien par plašākiem stratēģijas “Eiropa 2020” principiem, bet arī par konkrētiem tās mērķiem.


Stratēģija “Eiropa 2020” un visaptveroša pieeja izaugsmei
Diskusija par stratēģiiju “Eiropa 2020” Eiropas Parlamentā 2010. gada 5. maijā

Priekšsēdētāja Ž. M. Barrozu runa “Apņēmīga izvēle. Stratēģija “Eiropa 2020” un vispatveroša pieeja izaugsmei” English

Priekšsēdētājs Barrozu iepazīstināja ar stratēģijā piedāvātajiem risinājumiem, kā palīdzēt Eiropai izkļūt no krīzes. Viņš uzsvēra, ka pasākumi gan tiks veikti ES līmenī, bet ka ne mazāk svarīgi ir veikt reformas katrā no Eiropas Savienības 27 dalībvalstīm.


Visiem jābūt gataviem uzņemties saistības īstenot stratēģiju “Eiropa 2020”
Augstākā līmeņa trīspusēja sociālo lietu sanāksme Briselē, 2010. gada 25. martā

Priekšsēdētāja Barrozu ievaduzruna “Visiem jābūt gataviem uzņemties saistības īstenot stratēģiju “Eiropa 2020”” English

Priekšsēdētājs Ž. M. Barrozu norādīja, ka ir svarīgi, lai visas ES iestādes, dalībvalstis, sociālie partneri, reģioni un citas ieinteresētās personas vislabākajā veidā, kāds ir iespējams, sadarbotos, lai izveidotu “gudru”, ilgtspējīgu un iekļaujošu ekonomiku, kurā ir augsts nodarbinātības līmenis.


Skaidri mērķi stratēgijai “Eiropa 2020”
Eiropas Parlamenta plenārsēde pirms Eiropadomes sanāksmes (Briselē, 2010. gada 24. martā)

Priekšsēdētāja Ž. M. Barrozu runa English

Priekšsēdētājs Barrozu uzsvēra, ka ir būtiski panākt ES vadītāju vienošanos par skaidriem mērķiem stratēģijai “Eiropa 2020”.


“Eiropa 2020” — ilgtspējīgas izaugsmes un nodarbinātības stratēģija
Neformāla Eiropadomes sanāksme (2010. gada 11. februārī)

Priekšsēdētāja Ž. M. Barrozu prezentācija: ilgtspējīgas izaugsmes stratēģija “Eiropa 2020” English

Izaugsme, kuras pamatā ir zināšanas un inovācija, iekļaujoša sabiedrība, kurā ir augsts nodarbinātības līmenis, konkurētspējīga un ilgtspējīga ekonomika — tās ir izaugsmes un nodarbinātības stratēģijas “Eiropa 2020” prioritātes. Ar šo stratēģiju priekšsēdētājs Ž. M. Barrozu nāca klajā neformālā Eiropadomes sanāksmē.