Navigatsioonitee

Navigeerimisriba

M-tervise rakendus ootab kodanike ettepanekuid mobiiltervishoiu arendamiseks

M-tervise rakendus ootab kodanike ettepanekuid mobiiltervishoiu arendamiseks

Euroopa Komisjon käivitab täna konsultatsiooni #m-tervise ehk mobiiltervishoiu teemadel, kutsudes kodanikke avaldama arvamust, kuidas parandada eurooplaste tervist ja heaolu mobiilseadmete, nagu mobiiltelefonide, tahvelarvutite, patsiendi jälgimise seadmete ja muude traadita seadmete abil, mis mõõdavad näiteks vererõhku, aitavad diabeetikule insuliini manustada, tuletavad patsiendile meelde, et ta peab rohtu võtma ning annavad toitumisalast nõu.

 
10/04/2014

„M-tervis vähendab kulukaid haiglaskäike, võimaldab kodanikel võtta oma tervis ja heaolu oma kontrolli alla ning panna rõhu ravi asemel ennetusele. Ka mobiilirakenduste tootjate ja ettevõtjate jaoks on see suurepärane võimalus,“ ütles digitaalarengu eest vastutav Euroopa Komisjoni asepresident Neelie Kroes.

M-tervise teenused annavad patsiendile parema ülevaate oma tervisest ning suurema iseseisvuse ja aitavad ennetada terviseprobleeme. Tervishoiusüsteem muutub seeläbi tõhusamaks ja võimaldab suurt kokkuhoidu. Idufirmadele ja mobiilirakenduste tootjatele pakub m-tervis tohutuid võimalusi uuenduslike teenuste väljaarendamiseks.

„M-tervis annab inimestele suurepärase võimaluse saada ülevaade oma terviseseisundist ja püsida kauem terve. Samuti paraneb patsientide hooldamise kvaliteet ja tervishoiutöötajate võimalused inimesi aidata. Seetõttu aitab m-tervise võimaluste uurimine kaasa moodsate, tõhusate ja jätkusuutlike tervishoiusüsteemide arendamisele,” ütles Euroopa Komisjoni tervishoiuvolinik Tonio Borg.

Tarbijate ja patsientide esindusorganisatsioone, tervishoiutöötajaid ja tervishoiuorganisatsioone, riigiasutusi, mobiilirakenduste arendajaid, telekommunikatsiooniteenuste pakkujaid, mobiilseadmete tootjaid, üksikisikuid ja kõiki teisi huvitatuid kutsutakse vastama konsultatsiooni küsimustele 2. juuliks 2014.

Konsultatsiooni käigus oodatakse kodanike arvamusi näiteks selle kohta, millised ohutus- ja toimivusnõuded peaksid kehtima m-tervise rakenduste suhtes, millised turvameetmed peaksid tagama, et terviseandmed oleksid m-tervise kontekstis kaitstud ning kuidas oleks kõige parem edendada m-tervise alast ettevõtlust Euroopas.

Eri platvormide kaudu, nagu iTunes, Google play, Windows Marketplace, BlackBerry World jms, on juba praegu saadaval peaaegu 100 000 m-tervise rakendust. 20 levinuimat tasuta spordi- ja terviseäppi on kogu maailmas alla laaditud juba 231 miljonit korda. Kui m-tervise pakutavad võimalused täielikult kasutusele võtta, siis võiks see aastaks 2017 võimaldada ELis tervishoiukulutustelt kokkuhoidu 99 miljardit eurot.
Konsultatsioonile saab vastata 2. juulini 2014 siin, e-posti teel või kirjutades aadressile:

European Commission, DG Communications Networks, Content & Technology
Unit H1, Health & Well-being
Avenue de Beaulieu/Beaulieulaan 31, Bruxelles/Brussel 1049 - Belgique/België.

Kasulikud lingid
M-tervise roheline raamat
Vastake konsultatsiooni küsimustele
Komisjoni talituste töödokument ELi olemasoleva õigusraamistiku kohta elustiili- ja heaolurakenduste valdkonnas
E-tervis digitaalarengu tegevuskavas
MEMO/14/266 „Mis kasu on m-tervisest“

Pressiteate täistekst

 

Lisatööriistad

  • Trükiversioon
  • Tekst väiksem
  • Tekst suurem

Püsige liinil

Aidake meil veebisaiti täiustada

Jah Ei