Navigatsioonitee

Navigeerimisriba

Brüsselis pärjatakse noori tõlkijaid

Täna annab Euroopa Komisjoni haridusvolinik Androulla Vassiliou kätte auhinnad 28 kooliõpilasele, kes võitsid tänavuse üleeuroopalise noorte tõlkijate võistluse Juvenes Translatores. Eestist on preemiat vastu võtmas Tallinna Reaalkooli 11. klassi õpilane Rainer Urmas Maine.

 
08/04/2014

Auhinnatseremoonia toimub Euroopa Komisjoni Charlemagne hoones kell 11.45 (Brüsseli aja järgi). Kell 14.30 kogunevad võitjad Charlemagne hoone ette fotosessioonile. Auhinnatseremooniat on võimalik jälgida ka otseülekandena võistluse veebilehel.

Võistlusel osales üle kolme tuhande 17-aastase noore kogu Euroopast. Kahe tunni jooksul tõlkisid õpilased ühe lehekülje pikkuse teksti ühest EL-i ametlikust keelest teise. Tõlkeid hindasid Euroopa Komisjoni professionaalsed tõlkijad ning igast riigist valiti üks võitja.

Reaalkoolile võidu toonud Rainer Urmas Maine jäi ΕΎüriile silma eelkõige oma hea ja kujundliku emakeelega. Võidutöö tõlkis ta inglise keelest eesti keelde, kuid õpib koolis ka vene ja saksa keelt. Rainer huvitub ajaloost, geograafiast ja majandusest ning on hästi kursis sellega, et välismaale õppima minemiseks on hea keeleoskus hädavajalik. Vabal ajal tegeleb ta muu hulgas töövahendusteenust pakkuva õpilasfirmaga. Inglise keelt õpetab Rainerile Reaalkoolis Kristel Noodla ja eesti keelt Mirja Särg.

Lisateave:

Rainer Urmas Maine: RainerUrmas.Maine@real.edu.ee; tel. +372 59181815
Ülevaade võitjatest ja nende koolidest: IP/14/122.
Auhinnatseremoonia otseülekanne võistluse veebilehel.
Juvenes Translatores Facebook
Twitter: @translatores

Kontaktisikud Euroopa Komisjonis: Dennis Abbott: +32.2.295.92.58, Dina Avraam: +32.2.295.96.67

 

Lisatööriistad

  • Trükiversioon
  • Tekst väiksem
  • Tekst suurem

Püsige liinil

Aidake meil veebisaiti täiustada

Jah Ei