Navigatsioonitee

Navigeerimisriba

Tarbimiskeskkonna arengu konverents 2014 „10 aastat kiirlaene. Aeg otsustada?!“

Tarbimiskeskkonna arengu konverents 2014 „10 aastat kiirlaene. Aeg otsustada?!“

Tarbijakaitseamet, Eesti Kaubandus-Tööstuskoda ja Euroopa Komisjoni Eesti esindus korraldavad kolmandat korda tarbimiskeskkonna arengu konverentsi. Seekordne konverents keskendub kiirlaenude temaatikale. Konverents toimub 21. mail 2014  Tallinnas hotellis Swissôtel Tallinn algusega kell 9.

 

Eestis tegutseb üle saja ettevõtte, kes on seotud tarbijakrediidi andmisega. Uuringud näitavad, et pea kolmandik Eesti tööealisest elanikkonnast on võtnud kiirlaenu. Tõsi, enamik neist inimestest maksab võla õigeaegselt tagasi, ent muretsema paneb siiski asjaolu, et veerand neist satub maksehäireregistrisse. Seetõttu on võlglastest saanud terve ühiskonna probleem. Tarbimiskeskkonna arengu konverentsil püütakse leida lahendus sellele järjest kasvavale probleemile ja ühtlasi vastus küsimusele, kuidas edasi. Kas saame oodata ettevõtjatelt vastutustundlikku ja innovaatilist käitumist ning seda üha karmimas globaalses konkurentsis, tarbijatelt aga teadlikumat käitumist? Millist tuge peaks pakkuma riik, et  tarbijate õigused oleksid praktikas alati tagatud? Millised on tõenäolised arengud Eestis: kas võidab ettevõtja ja kaotab tarbija või vastupidi? Kas ja mida saame õppida teistelt riikidelt? Ning miks hoolimata avalikust arutelust ja seadusemuudatustest tegelik pilt ikkagi ei parane, vaid muutub hoopis hullemaks? Need on vaid mõned küsimused, millele loodame sellel konverentsil vastused leida.

Konverentsi eesmärk on
• soodustada konstruktiivse debati tekkimist laenuandjate, pankade esindajate, poliitikakujundajate ja võlanõustajate vahel;
• kaardistada tüüpilised kiirlaenuvõtjad;
• viimastele uuringutele ja välisriikide kogemusele tuginedes otsida konkreetseid lahendusi tarbijakrediidiga seotud probleemidele ja kiirlaenuturu reguleerimiseks;
• arutleda tarbijakrediidi turu mõju üle Eesti sotsiaalsüsteemile.

Konverentsi sihtgrupp on ettevõtjad, poliitikakujundajad, nõustajad, hariduse ja koolitusega seotud institutsioonid ning kõik teised, kes on huvitatud tarbimiskeskkonda ning ettevõtluse ja tarbijaõiguste arengut puudutavatest teemadest, eriti just kiirlaenudega seotud ohtudest, probleemidest ja võimalikest lahendustest.

Konverentsi programm pdf(554 kB)

Konverents on eestikeelne ja kõigile huvilistele tasuta.

Oma osalemissoovist andke palun teada hiljemalt 13. mail 2014 aadressil  http://tinyurl.com/2014-05-21-konverents.

Olete konverentsile väga oodatud!

Lisainfo konverentsi kohta:

Anne-Mai Helemäe  
anne-mai.helemae@tarbijakaitseamet.ee
Tel. 6201 702 

  

 

Lisatööriistad

  • Trükiversioon
  • Tekst väiksem
  • Tekst suurem

Püsige liinil

Aidake meil veebisaiti täiustada

Jah Ei