Navigatsioonitee

Navigeerimisriba

Teabeseminar väike- ja keskmise suurusega ettevõtetele

Hilinenud maksete teavituskampaania seminar

Euroopa Komisjon korraldab neljapäeval, 8. mail 2014 Tallinnas Nordic Hotel Forum’is kell 09.00 - 13.30 väike- ja keskmistele ettevõtetele suunatud tasuta teabeseminari, mille fookuses on Euroopa Liidu uue direktiivi rakendamine maksekultuuri parandamiseks.

 

Igal aastal läheb kogu Euroopas arvete tasumist oodates pankrotti tuhandeid väikese ja keskmise suurusega ettevõtjaid. Ka Eestis valmistavad hilinenud maksed ettevõtjatele probleeme, selgus Euroopa maksetavade uuringust (European Payment Index 2013). Värskeima hinnangu järgi kaotati möödunud aastal Eestis hilinenud maksete tõttu 3,0% kogukäibest. 2013. aasta maksetavade uuringu järgi oli keskmine makseaeg ettevõtetevaheliste tehingute korral 35 päeva ning riigiasutuste ja ettevõtete vaheliste tehingute korral 25 päeva.

Hilinenud maksete seminari eesmärk on juhtida riigiasutuste, ettevõtete, kohtusüsteemi osapoolte ja muude huvitatute tähelepanu hilinenud maksete probleemile ning pakkuda ettevõtjatele teavet uute kasutusele võetud meetmete kohta, et soodustada viivituseta maksmist.

Seminaril esinevad Euroopa Komisjoni ettevõtluse ja tööstuse peadirektoraadi peadirektori asetäitja Antti Peltomäki, Justiitsministeeriumi eraõiguse talituse nõunik Kristiina Koll, Intrum Justitia Eesti tegevjuht Ivar Tammemäe ning Kredex Krediidikindlustuse ASi juhatuse esimees Meelis Tambla.

Lähem info seminari kohta ja registreerumine on aadressil  http://is.gd/hilinenud_maksed.

 

Lisatööriistad

  • Trükiversioon
  • Tekst väiksem
  • Tekst suurem

Püsige liinil

Aidake meil veebisaiti täiustada

Jah Ei