Navigatsioonitee

Navigeerimisriba

Tšehhi kirjanduse lainel

Tšehhi kirjanduse lainel

Maikuu esimese kirjanduskohviku teema on tšehhi kirjandus. Euroopa Liidu majas oodatakse kõiki kirjanduse sõpru 7. mail kell 18.00.

 

Kes ei mäletaks Jaroslav Hašeki vahvat sõdurit Švejki või Kafka „Metamorfoosi”? Karel Čapekit? Lisaks neile staaridele on tšehhi kirjanduses veel omajagu lugemis- ja tõlkimisväärset. Eelmisel aastal ilmuski eesti keeles Bohumil Hrabali romaan „Ma teenindasin Inglise kuningat” – lugu väikesest inimesest, kes tahab iga hinna eest miljonäriks saada.  Hrabalist ja teistest tšehhi kirjanduse meile veel tundmatutest autoritest tuleb rääkima tõlkija Küllike Tohver.

Tõlkija ja kirjanik Indrek Koff aga süüvib aprillis 85-aastaseks saanud Milan Kundera loomingusse. Selle 1975. aastal Prantsusmaale elama asunud kirjaniku loomingut on eesti keelde tõlgitud küll tšehhi, küll prantsuse keelest, küll esseesid, küll romaane, ja igal lugejal on vanameistrist oma ettekujutus. Indrek Koff kiikabki Kundera aegluse ja ajatuse taha.

Tšehhi muusikaga kostitab kohvikulisi Andrus Rannaääre. Vestlust suunab Kätlin Kaldmaa.

Kohvikukülastajate vahel loositakse välja Bohumil Hrabali romaan.

Kohvikuõhtud toimuvad Euroopa Liidu maja infokeskuse saalis Tallinnas, Rävala pst 4 (sissepääs Laikmaa tänavalt). Üritus on tasuta ja oodatud on kõik huvilised, palume end registreerida e-posti aadressil COMM-REP-TLL@ec.europa.eu.

Kohvikuõhtuid korraldavad Euroopa Komisjoni esindus Eestis ja Eesti PEN.

Lisainfo:
PEN Eesti
Kätlin Kaldmaa
51 42 359

Euroopa Komisjoni esindus Eestis
Kadri Kull
626 44 10

 

Lisatööriistad

  • Trükiversioon
  • Tekst väiksem
  • Tekst suurem

Püsige liinil

Aidake meil veebisaiti täiustada

Jah Ei