Navigation path

Projektid

Noortest emadest noorteks ettevõtjateks

19/10/2011

Tamsalu omavalitsus Eestis on otsustanud asuda võitlema väljakutsega, mis on levinud kõikjal Euroopas – tööpuudusega noorte emade hulgas. Väikeste lastega emadel on kõrge töötuks jäämise oht ning tööandjad ei soovi neid palgata, kuna laste eest hoolitsemise kohustused võivad tähendada sagedasemat töölt puudumist. Naiste üldine tööhõive Eesti maapiirkondades on ainult 33 % - tugevalt alla riiklike sihtarvude.

Vastuseks sellele käivitas omavalitsus ESFi toel projekti „Noored ettevõtlikud naised töökohtade loojaks“. Naised mõistavad sageli ettevõtluse alustõdesid, kuid neil puudub oma ettevõtte käivitamiseks vajalik enesekindlus, selgitab Tamsalu vallavalitsuse esindaja Ülle Kristman. „Koostöös meie partneri MTÜ-ETNAga (mittetulundusühing Ettevõtlikud Naised) käivitasime me koolituskursused, et luua piirkonnas naistele ettevõtluseks sobivam keskkond.“

Algselt oli projekt suunatud 40 osalejale, kuid kokku said 60 inimest koolitust sellistel teemadel nagu IT-oskused, ettevõtlus ja raamatupidamine, mis mõnedel puhkudel osutusid tõeliselt edukaks. Nende hulka kuuluvad näiteks uus ettevõte, mis valmistab puidust kelke, kuid ka ehte ja käsitööettevõtted. Mõned naised naasid kõrghariduse juurde, et saada tulevikuks vajalikke oskusi. Olulist rolli mängis ka juba tegutsevate kohalike ärinaiste poolne mentorlus.

"Meil on vaja elustandardi parandamist maapiirkondades läbi ettevõtluse arendamise,“ selgitab Ülle Kristman, “ning projekt aitas kasvatada uusi ettevõtteid ning ideed ettevõtlusest kui eluviisist“.

 

Projekti nimi: Young enterprising women to create jobs (Noored ettevõtlikud naised töökohtade loojaks)
Tegevusala: Naised ja töökohad
Projekti kestus: Mai 2010 – juuni 2011
ESFi panus: € 49 502
Kogueelarve: € 55 775
Osalejad: 60
Riik: Eesti
Organisatsioon: Tamsalu Parish
Kontaktandmed: Ülle Kristmann
ylle.kristmann@tamsalu.ee
http://www.tamsalu.ee/est/
http://www.fem.ee
+ 372 322 8440