Navigation path

Jak se lze zapojit

ESF financuje celou řadu projektů, které zlepšují vyhlídky lidí na zaměstnání a práci, kterou dělaji. Organizace i jednotlivci, kteří by se chtěli zapojit, mohou použít odkazy uvedené níže:

Na koho se obrátit

Financování ESF je k dispozici na úrovni členských států i regionů. ESF nefinancuje projekty přímo z Bruselu.

  • Organizace, které mají zájem o financování projektu z ESF, se mohou obrátit na řídící orgán ESF ve své zemi nebo regionu. Příslušnou kontaktní adresu ESF naleznete v oddíle „Podpora ve vaší zemi“.
  • Jednotlivci, kteří mají zájem o účast v projektech ESF, mohou příslušnou kontaktní adresu ESF ve své zemi najít v oddíle „Podpora ve vaší zemi“. Užitečným zdrojem informací o příležitostech podporovaných z ESF jsou také vnitrostátní a regionální internetové stránky ESF a místní služby zaměstnanosti.

Kdo je kdo

O projekty ESF žádají a realizují je nejrůznější organizace známé jako příjemci a jsou mezi nimi veřejné správy, zaměstnavatelské a zaměstnanecké organizace, nevládní organizace, charitativní organizace a firmy. Jednotlivci, kteří se projektu ESF účastní, se označují jako účastníci; mezi ně patří například starší pracovníci, kteří získávají nové dovednosti, mladí uchazeči o zaměstnání, kterým je umožněna pracovní stáž, nebo lidé, kteří chtějí poradenství v oblasti založení vlastního podniku.