chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Elektronická platforma vzdelávania dospelých v Európe

 
 

| Pridajte sa k nám na Join us on Facebook Follow us on Twitter Join us on LinkedIn

Domov

Najnovšie správy

Každý rok stúpa počet študentov zo Slovenska študujúcich na zahraničných vysokých školách. Ide takmer o 15 % zo všetkých študentov. Odborníci hovoria o takzvanom odlive mozgov (brain drain), teda o odlive vzdelaných kvalifikovaných ľudí.

Štúdium Slovákov v zahraničí na vysokých školách v súčasnosti nie je už žiadnou novinkou. Štatistické údaje z Eurostatu z roku 2015 priniesli zistenia, že za posledné roky sa zvýšil podiel vysokoškolských slovenských študentov v zahraničí v porovnaní s inými krajinami Európskej únie.

21 august 2016
by Katarína Šoková
(sk)
0 Komentáre
Článok podáva stručný prehľad o potrebách organizácií vzdelávať svojich zamestnancov na rôznych pracovných miestach vzhľadom na požiadavky, ktoré sú v dnešnej dobe na nich kladené. Nakoľko nároky na znalosti a vedomosti človeka v modernej spoločnosti sa permanentne menia a aby jedinec mohol fungovať ako pracovná sila, bol zamestnateľný, musí svoje znalosti a vedomosti neustále prehlbovať a rozširovať.

Otázka vzdelávania a rozvoja zamestnancov v podnikoch, inštitúciách, organizáciách je v súčasnosti veľmi dôležitá. Žijeme v dobe, kedy sme závislí na získavaní a distribúcií nových informácií a myšlienka celoživotného rozvoja nadobúda podobu každodennej reality.

V dnešnej dobe môžeme i v oblasti vzdelávania dospelých pozorovať kvantum nových smerov, ktoré sa dostávajú do popredia, čo úzko súvisí s celospoločenskými a politickými zmenami, globalizáciou svetového trhu, neustálou expanziou technologického pokroku  a   s inými ďalšími vplyvmi. 

Stránky