chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

ePlatforma na rzecz uczenia się dorosłych w Europie

 
 

Serwis informacyjny

Innowacyjność przedsięwzięć można uzyskać na szereg sposobów. Jednymi z nich są metody nawiązywania współpracy. Ważne są też instytucje, z którymi ta współpraca została nawiązana. Tak było w przypadku Uniwersytetu Łódzkiego, który realizując projekt "Homoresponsabilis in the Globalized World", podjął współpracę nie tyle z innymi uczelniami, ile z firmami biznesowymi oraz organizacjami pozarządowymi. Tym sposobem uczelnia dowiodła, że szkoła wcale nie jest jedynym miejscem, w którym możliwa jest edukacja.

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego obchodzony jest od szesnastu lat. Został proklamowany na 30. Sesji Konferencji Generalnej UNESCO w 1999 r. dla podkreślenia bogactwa różnorodności językowej świata i promocji wielojęzyczności, a także w celu zwrócenia uwagi na liczbę języków zagrożonych i ginących, do których zalicza się 43 procent wszystkich aktualnie używanych.

Zachęcamy do obejrzenia relacji z Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych, który odbył się w dniach 5-9 grudnia 2016 roku. Celem tego wydarzenia było zachęcenie ludzi do odkrywania, wykorzystywania i doskonalenia swoich talentów i umiejętności. Z tej okazji w całej Europie odbyła się blisko 1000 imprez – konferencji, warsztatów i "dni otwartych". 

Link do relacji: http://europa.eu/!rT73qk

Europejskie Stowarzyszenie na rzecz Edukacji Dorosłych (EAEA – European Association for the Education of Adults) zaprasza organizacje działające w obszarze uczenia się dorosłych do wzięcia udziału w obchodach Roku Edukacji Dorosłych w Europie. Celem inicjatywy EAEA jest ukazanie wagi edukacji dorosłych i promowanie działań realizowanych w Europie w tym zakresie.