chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

ePlatforma na rzecz uczenia się dorosłych w Europie

 
 

Strona główna

Najnowsze treści

26 września EPALE obchodzi Europejski Dzień Języków. Z tej okazji na platformie organizowana jest dyskusja z udziałem ekspertów z całej Europy na temat edukacji językowej osób dorosłych. Zapraszamy do dzielenia sie doświadczeniami!
26 Wrzesień 2016
by Anna Pokrzywnicka
(pl)
0 Komentarze

W tym numerze przybliżona została podjęta przez Rzecznika Praw Obywatelskich akcja dotyczącą planowanej Konwencji ONZ o prawach osób starszych.Warto też przeczytać o działalności Komisji Ekspertów ds. Osób Starszych w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich. W biuletynie także o piątej edycji projektu "Nowoczesne i bezpieczne finanse seniora" realizowanego we współracy z Narodowym Bankiem Polskim.

8 września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Alfabetyzacji, którego celem jest zwiększenie świadomości na temat znaczenia umiejętności czytania i pisania młodzieży i osób dorosłych. Według najnowszych danych na świecie jest około 757 mln osób dorosłych, w tym 115 mln młodzieży, którzy nie umieją czytać i pisać. W Europie ponad 70 mln osób ma trudności z pisaniem i czytaniem.
8 Wrzesień 2016
by Anna Pokrzywnicka
(pl)

Strony

W skrócie

Główne wątki dyskusji