EPALE
Eiropas Pieaugušo izglītības e-platforma

Home page

Home page

Laipni lūgti EPALE!

EPALE ir pieaugušo izglītības profesionāļu - tādu kā jūs - jauna, daudzvalodu kopiena! Tā palīdzēs jums sadarboties, lai uzlabotu pieaugušo izglītības kvalitāti un pieejamību Eiropā, izveidot spēcīgu Paneiropas pieaugušo izglītības jomu, un ļaus jums - pieaugušo izglītības profesionāļiem un multiplikatoriem - būt pieejamiem visiem pieaugušajiem.

Tātad, ja esat iesaistīts(-a) pieaugušo izglītībā kā profesionālis(-e) vai brīvprātīgais(-ā), politikas izstrādātājs(-a) vai akadēmiķis(-e), EPALE tiek veidota tieši jums!

Vairāk

EPALE - pieaugušo izglītības
Eiropā e-platforma

EPALE ir daudzvalodu, atvērtas dalības kopiena, ko finansē Eiropas Komisija, - jaunākais izstrādātais risinājums ar mērķi uzlabot pieaugušo izglītības nodrošināšanas kvalitāti Eiropā. Papildinformācija par ES politiku pieaugušo izglītības jomā pieejama  šeit.

Šī vietne ir veidota tā, lai būtu interesanta pasniedzējiem, treneriem, pētniekiem, akadēmiķiem, politiku izstrādātājiem un visiem citiem pieaugušo izglītības profesionāļiem Eiropā.

Šajā vietnē dažu tuvāko nedēļu laikā būs pieejami daudzi patiešām lietderīgi rīki, ieskaitot notikumu kalendāru un sadarbības partneru meklēšanas datubāzi. Mēs vēlamies, lai EPALE būtu vienots informācijas avots Eiropas pieaugušo izglītības jomā!

Šīs vietnes attīstības gaitā jums būs iespēja apmainīties ar jaunumiem, viedokļiem, idejām un resursiem ar citiem cilvēkiem Eiropā.

Visa informācija šajā vietnē tiks sagrupēta piecos pieaugušo izglītības tematiskajos blokos.  Mūsu ieteikumus galvenajiem tematiem varat atrast šeit.

Mēs vēlamies iesaistīt jūs, pieaugušo izglītības kopienu, EPALE izstrādes procesā, lai tā atbilstu jūsu cerībām un sniegtu to, ko vēlaties saņemt no Eiropas mēroga tiešsaistes kopienas.

Piedalieties EPALE veidošanā!

Laipni lūgti EPALE – Eiropas pieaugušo izglītības profesionāļu tiešsaistes kopienā!

Neesat līdz šim dzirdējis(-usi) par EPALE? Tas ir tādēļ, ka šī ir pavisam jauna pieaugušo izglītības iniciatīva, ko finansē Eiropas Komisija. Tā ir daļa no ilgtermiņa centieniem veicināt uzlabojumus pieaugušo izglītības jomā un labāku sadarbību Eiropas līmenī, kā arī ikvienam pieaugušajam nodrošināt piekļuvi augstas kvalitātes izglītībai.   

Kāpēc veidojam EPALE? Pieaugušo izglītības nozīme Eiropas ekonomikā un sabiedrībā palielinās. Jaunākā starptautiskā aptauja par pieaugušo prasmēm atklāj, ka Eiropas rādītāji ir sliktāki nekā daudziem tās konkurentiem. Piektdaļai pieaugušo ES ir ļoti vāja rakstītprasme un rēķinātprasme, un ceturtdaļai trūkst digitālo prasmju, kas kavē tehnoloģiju efektīvu lietošanu.

Tā kā ES un dalībvalstis apzinās šo prasmju nozīmīgumu, ir noteikts Eiropas līmeņa mērķis - 15% pieaugušo piedalīšanās mūžizglītības programmā līdz 2020. gadam, taču lielākā daļa valstu joprojām ir tālu no tā. Tas ir uzsvērts Eiropas izglītības programmā pieaugušajiemlīdzās vēlmei paaugstināt izglītības iespēju kvalitāti un pieejamību.

Eiropas Komisija atzīst, ka var paveikt daudz vairāk, lai palīdzētu profesionāļiem visā Eiropā strādāt un mācīties kopā, tādēļ arī tiek veidots šis daudzvalodu kopienas resurss. Novēršot valodu barjeras, apmaiņa ar materiāliem, rīkiem, resursiem un idejām var noritēt daudz brīvāk, veicinot apmaiņu ar pozitīvo pieredzi un tādējādi arī palīdzot paaugstināt nozares standartus.

Abonējiet informatīvo biļetenu

Abonējiet informatīvo biļetenu, lai varam ar tā palīdzību jūs informēt par EPALE vietnes jauninājumiem. Esam izveidojuši arī Twitter kontu, lai popularizētu šo aptauju. (Pagaidām lietosim Twitter kontu, ja vien neziņosiet mums, ka jums tas nepatīk!)

No Centrālās atbalsta grupas
(Mēs esam tie, kuri aizkadrā palīdz nodrošināt EPALE aktualitāti, atbilstību un darbību saskaņā ar jūsu vēlmēm.) Mēs šobrīd veidojam EPALE jauno vietni, un mēs drīzumā iepazīstināsim jūs ar daudzām aizraujošām iespējām!)