EPALE
Eiropas Pieaugušo izglītības e-platforma

Home page

Home page

sveiki prisijungę prie EPALE

EPALE yra nauja daugiakalbė bendruomenė, siejanti suaugusiųjų švietimo ir mokymosi srities specialistus, tokius kaip jūs! Platforma kuriama siekiant padėti jums bendradarbiauti, kad būtų pagerinta suaugusiųjų mokymosi paslaugų kokybė ir jų teikimas Europoje, kuriamas stiprus visos Europos suaugusiųjų mokymosi sektorius ir suteikta galimybė jums, suaugusiųjų švietimo specialistams ir skleidėjams, pasiekti visus suaugusiuosius.

Taigi, jei dalyvaujate suaugusiųjų švietimo veikloje kaip specialistas ar savanoris darbuotojas, politikas ar mokslininkas, EPALE kuriama kaip tik jums!

Daugiau

EPALE – Europos suaugusiųjų
švietimo elektroninė platforma

EPALE yra daugiakalbė atviros narystės bendruomenė, kurią finansuoja Europos Komisija vykdydama savo įsipareigojimą gerinti suaugusiųjų mokymosi kokybę Europoje. Daugiau sužinoti apie ES suaugusiųjų mokymosi politiką galite  čia.

Šia svetaine pirmiausia siekiama sudominti mokytojus, instruktorius, dėstytojus, mokslininkus, politikus ir bet kuriuos kitus asmenis, vykdančius profesinę veiklą suaugusiųjų švietimo srityje Europoje.

Svetainėje per ateinančias kelias savaites bus pateikta daug tikrai naudingų priemonių, įskaitant renginių kalendorių ir partnerių paieškos priemonę. Iš esmės mes norime sukurti tokią EPALE, kad vienoje vietoje būtų galima rasti visą jums reikiamą informaciją apie suaugusiųjų mokymąsi Europoje!

Sukūrus svetainę galėsite vieni su kitais visoje Europoje keistis naujienomis, nuomonėmis, idėjomis ir ištekliais.

Visos priemonės svetainėje bus suskirstytos pagal maždaug penkias svarbiausias suaugusiųjų mokymosi srities temas.  Daugiau apie mūsų siūlomas pagrindines temas galite sužinoti čia.

Pažadame įtraukti jus, suaugusiųjų švietimo bendruomenę, į EPALE kūrimą, kad ši platforma atitiktų jūsų lūkesčius ir suteiktų tai, ko norėtumėte gauti iš Europos interneto bendruomenės.

Padėkite sukurti EPALE!

Sveiki prisijungę prie EPALE – internetinės Europos suaugusiųjų švietimo specialistų bendruomenės!

Nesate anksčiau girdėję apie EPALE? Taip yra todėl, kad tai – visiškai nauja suaugusiųjų švietimo srities iniciatyva, kurią finansuoja Europos Komisija. Ji yra sudėtinė dalis ilgalaikio įsipareigojimo skatinti ir tobulinti Europos suaugusiųjų švietimo sektorių ir siekti geresnio bendradarbiavimo jame, taip pat sudaryti sąlygas kiekvienam suaugusiajam pasinaudoti aukštos kokybės mokymosi galimybėmis.   

Taigi kodėl mes kuriame EPALE? Suaugusiųjų švietimas ir mokymasis tampa vis svarbesnis Europos ekonomikai ir visuomenei. Neseniai  surengtas tarptautinis suaugusiųjų įgūdžių tyrimas rodo, kad Europa atsilieka nuo daugelio su ja konkuruojančių šalių. Vieno penktadalio ES suaugusiųjų raštingumo ir skaičiavimo gebėjimų lygis yra labai žemas, o vienas ketvirtadalis neturi efektyvaus skaitmeninių technologijų naudojimo įgūdžių.

ES ir valstybės narės pripažįsta mokymosi visą gyvenimą svarbą ir yra užsibrėžusios tikslą – užtikrinti, kad iki 2020 m. 15 % suaugusiųjų dalyvautų mokymosi visą gyvenimą procesuose, bet dauguma šalių dar turi daug nuveikti, kad jis būtų pasiektas. Tai pabrėžta Europos suaugusiųjų mokymosi darbotvarkėjekurioje taip pat akcentuojamas poreikis gerinti mokymosi kokybę bei informuoti apie mokymosi galimybes.

Europos Komisija pripažįsta, kad galima gerokai daugiau nuveikti siekiant padėti visos Europos specialistams drauge dirbti ir mokytis, ir būtent todėl yra kuriama ši daugiakalbės bendruomenės priemonė. Šalinant kalbines kliūtis atviras keitimasis medžiaga, priemonėmis, ištekliais ir idėjomis gali vykti lengviau bei padėti skleisti gerąją patirtį ir kartu tokiu būdu prisidėti prie standartų gerinimo.

Prenumeruoti informacinį biuletenį

Prenumeruokite mūsų informacinį biuletenį, kuriuo galėsime jus informuoti apie daromą pažangą rengiant EPALE svetainę. Taip pat užregistravome „Twitter“ paskyrą, kad galėtume skelbti apie apklausą. (Kol kas naudosime „Twitter“, nebent pasakysite mums, kad jums tai nepatinka!)

Pagrindinės paramos grupės komentaras
(Mes, tyliai dirbdami nematomą darbą, siekiame, kad EPALE svetainė būtų aktuali ir atitiktų Jūsų poreikius. Šiuo metu kuriame naują EPALE svetainę, todėl netrukus pateiksime jums daug daugiau įdomių funkcijų!)