EPALE
Euroopa täiskasvanuõppe elektrooniline platvorm

Home page

Home page

Tere tulemast EPALE lehele

EPALE on uus mitmekeelne kogukond teile ja teistele täiskasvanuõppe professionaalidele! Selle eesmärk on aidata teil teha koostööd Euroopa täiskasvanuõppe kvaliteedi ja korralduse täiustamiseks, luua tugev üleeuroopalise täiskasvanuõppe sektor, ning võimaldada teil, täiskasvanuõppe professionaalidel ja hariduse levitajatel, kõigi täiskasvanuteni jõuda.

Kui olete täiskasvanuõppega seotud professionaali, vabatahtliku, poliitikakujundaja või teadlasena, on EPALE mõeldud just teile!

Veel

EPALE – Euroopa täiskasvanuõppe
e-platvorm

EPALE on kõigile avatud mitmekeelne kogukond, mida rahastab Euroopa Komisjon Euroopa täiskasvanuõppe kvaliteedi pideva täiustamise programmi raames. ELi täiskasvanuõppe poliitika kohta saate lisaks lugeda siit.

See veebileht võib erilist huvi pakkuda õpetajatele, koolitajatele, teadlastele, akadeemikutele, poliitikakujundajatele ja teistele, kelle töö on seotud Euroopa täiskasvanuõppega.

Järgmiste nädalate jooksul ilmub veebilehele mitmeid kasulikke tööriistu, sh sündmuste kalender ja partnerite otsingu ala. Soovime, et EPALE veebilehele oleks koondatud kogu vajalik teave Euroopa täiskasvanuõppest.

Veebilehe arenedes saate teistega kogu Euroopas uudiseid, seisukohti, ideid ja materjale vahetada.

Kogu selle veebilehe sisu organiseeritakse viie olulise täiskasvanuõppe teema ümber. Meie soovitusi põhiteemade kohta leiate siit.

Meie eesmärk on kaasata teid, täiskasvanuõppe kogukonda, kogu EPALE arendamise protsessi, et tulemus vastaks teie ootustele ning annaks teile kõik võimalused, mida üleeuroopaliselt veebikogukonnalt ootate.

Aidake EPALE-d kujundada!

Tere tulemast EPALE-sse – Euroopa täiskasvanuõppe professionaalidele mõeldud veebikogukonda!

Te ei ole EPALE-st varem kuulnud? Tegu on täiesti uue täiskasvanuõppe algatusega, mida rahastab Euroopa Komisjon. See on osa strateegiast Euroopa täiskasvanuõppe sektori täiustamiseks ja sellesisese suhtluse soodustamiseks, et pakkuda kõigile täiskasvanutele kvaliteetseid õppimisvõimalusi.

Miks me EPALE loome? Täiskasvanuõpe on Euroopa majanduse ja ühiskonna jaoks üha olulisem. Hiljutine täiskasvanute oskuste rahvusvaheline uuring näitas, et Euroopa tulemused on paljude konkurentide omadest halvemad. Viiendikul ELi täiskasvanutest on väga madal kirjakeele- ja matemaatikaoskus ning veerandil ei ole digitaaltehnoloogia kasutamiseks vajalikke oskusi.

Kuna EL ja liikmesriigid tunnistavad täiskasvanuõppe olulisust, püstitati Euroopas eesmärk 15% täiskasvanute kaasamiseks elukestvasse õppesse 2020. aastaks. Suurem osa riike on selle eesmärgi saavutamisest veel kaugel. Täiskasvanuõppe uuendatud Euroopa tegevuskavason käsitletud nii seda eesmärki kui ka õppevõimaluste kvaliteedi ja kättesaadavuse parandamist.

Euroopa Komisjon tunnistab, et Euroopa professionaalide ühise töö ja õppimise edendamiseks võiks veel palju ära teha, mistõttu on ette võetud selle mitmekeelse veebikogukonna arendamine. Keelebarjääride eemaldamine võimaldab materjalidel, vahenditel, ressurssidel ja ideedel vabamalt liikuda, mis aitab heade töötavade täitmisest kinni pidada ja seeläbi standardeid tõsta.

Tellige uudiskiri

Tellige uudiskiri, kus jagame uusimaid teateid EPALE veebilehe arendamise kohta. Lõime küsitluse reklaamimiseks ka Twitteri konto. (Kasutame esialgu Twitterit, kui te selle suhtes vastumeelsust ei väljenda!)

Keskselt tugimeeskonnalt
(Meie tegutseme kulisside taga, et tagada EPALE aja- ja asjakohasus ning toimivus. Praegu tegeleme uue EPALE veebilehe loomisega. Peagi toome teieni mitmeid uusi huvitavaid funktsioone!)