EPALE
Elektronická platforma pro vzdělávání dospělých v Evropě

Home page

Home page

Vítejte na EPALE

EPALE je nová vícejazyčná komunita poskytovatelů vzdělávání dospělých jako vy! Má vám pomoci zlepšovat společnými silami kvalitu a zajišťování vzdělávání dospělých v Evropě, vybudovat silné panevropské odvětví vzdělávání dospělých a umožnit vám coby poskytovatelům vzdělávání dospělých a jeho šiřitelům oslovit všechny dospělé.

Pokud jste tedy zapojeni do vzdělávání dospělých, ať už jako poskytovatel či dobrovolník, tvůrce politik či akademik, vzniká EPALE právě pro vás!

Více

EPALE – Elektronická platforma pro
vzdělávání dospělých v Evropě

EPALE je vícejazyčná komunita, jejímž členem se může stát každý. Je financovaná Evropskou komisí a představuje nejnovější výsledek trvajícího odhodlání zlepšit kvalitu zajišťování vzdělávání dospělých v Evropě. Více o politice vzdělávání dospělých v EU si můžete přečíst zde.

Stránka má být zajímavá především pro učitele, kouče, výzkumné a akademické pracovníky, tvůrce politik a kohokoli jiného, kdo má v Evropě nějakou profesní úlohu ve vzdělávání dospělých.

Během několika týdnů bude stránka disponovat řadou velice užitečných nástrojů, včetně kalendáře událostí a zóny pro hledání partnerů. Chceme, aby EPALE na jednom místě nabízela vše, co o vzdělávání dospělých v Evropě potřebujete vědět!

S tím, jak se bude stránka rozrůstat, dostanete možnost si s druhými v rámci celé Evropy vyměňovat novinky, názory, nápady a zdroje.

Všechno zde bude uspořádáno do pěti zásadních témat týkajících se vzdělávání dospělých. Naše návrhy klíčových témat naleznete zde.

Jsme odhodláni zapojit do celého vzniku EPALE i vás, komunitu v oblasti vzdělávání dospělých, aby platforma splňovala vaše očekávání a poskytla vám to, co od celoevropské on-line komunity potřebujete.

Pomozte dát podobu EPALE!

Vítejte na EPALE – v on-line komunitě poskytovatelů vzdělávání dospělých v Evropě!

Ještě jste o EPALE neslyšeli? To proto, že se jedná o zbrusu novou iniciativu ve vzdělávání dospělých, financovanou Evropskou komisí. Tvoří součást dlouhodobého závazku prosazovat zlepšení a lepší kontakty v rámci odvětví vzdělávání dospělých v Evropě a nabídnout každému dospělému možnosti kvalitního vzdělávání.

Proč tedy vytváříme EPALE? Vzdělávání dospělých má čím dál větší význam pro evropské hospodářství a společnost. Nedávný mezinárodní průzkum dovedností dospělých ukazuje, že Evropa nedosahuje takových výsledků jako řada jejích konkurentů. Pětina dospělých v EU má velmi nízkou úroveň schopností psát, číst a počítat a čtvrtině chybí schopnosti účinně používat digitální technologie.

EU a členské státy si vytyčily celoevropský cíl, aby se do roku 2020 celkem 15 % dospělých účastnilo celoživotního vzdělávání, neboť si uvědomují důležitost tohoto kroku, ale většina zemí má k jeho dosažení ještě daleko. Je to zdůrazněno v evropském programu pro vzdělávání dospělých, který zároveň vyzdvihuje touhu zvýšit kvalitu a dosah příležitostí k vzdělávání.

Evropská komise si uvědomuje, že na pomoc evropským poskytovatelům, aby mohli spolupracovat a společně se vzdělávat, lze učinit mnohem více, a proto vytváří tento vícejazyčný komunitní zdroj. Odstraněním jazykových bariér může snáze probíhat otevřená výměna materiálů, nástrojů, zdrojů a nápadů, což pomůže prosazovat osvědčené postupy a tím i zvyšovat standardy.

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje

Přihlaste se, abychom vás v našem zpravodaji mohli informovat, jak postupuje budování stránky EPALE. Kvůli propagaci dotazníku jsme si také zřídili  účet na Twitteru. (Prozatím budeme používat Twitter – ledaže byste nám dali najevo, že se vám to nezamlouvá!)

Od centrálního podpůrného týmu
(Jsme ti v zákulisí, kteří se starají o to, aby byla EPALE aktuální, relevantní a dělala, co potřebujete. V této chvíli se věnujeme budování nové stránky EPALE a brzy vám přineseme řadu dalších skvělých funkcí!)