chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Elektronická platforma pro vzdělávání dospělých v Evropě

 
 

Domů

Nejnovější obsah

Účastníci workshopu se postaví jeden vedle druhého do řady. Zaměstanci firmy mají nyní unikátní příležitost pořádně své kolegy "potrápit". Zadávají jim témata, na které pak hráči musí okamžitě reagovat zahranou scénkou na dané téma. Musí postupovat kolektivně: nestačí jen pohrát si s tématem. Je třeba vnímat svého spoluhráče, reagovat na jeho slova, pohyby, předvídat jeho záměry a úniky. Lidé na tomto workshopu se moho docela zapotit. A také se velmi sblížit a osvojit si specifické dovednosti, potřebné pro kreativní myšlení a týmovou souhru.

26 Červen 2017
by Martin Dobeš
(cs)

Česká republika má nejnižší míru nezaměstnanosti z celé Evropské unie. Setrvale klesá i dlouhodobá nezaměstnanost, práci nyní snáze nacházejí i ti, kteří ji dříve sehnat nemohli. Mezi jednotlivými regiony jsou samozřejmě rozdíly, některé kraje hlásí vyšší nezaměstnanost než jiné. Teritoriální pakty zaměstnanosti mají pomoci situaci na regionálních trzích práce zlepšit.

 

Změny v oblasti trhu práce spojené se čtvrtou průmyslovou revolucí s sebou přináší určité hrozby, ale též řadu pozitiv a výzev, na které je třeba rychle reagovat. O tom, jak se v budoucnu změní pracovní trh, se diskutovalo na mezinárodní konferenci Směrem k Práci 4.0 – česko-německý dialog, kterou pořádalo Ministerstvo práce a sociálních věcí.

„V horizontu 10 až 20 let dojde k zániku určitých profesí, ale i k rozšíření zaměstnanosti zejména ve službách a ke vzniku zcela nových profesí,“ uvedla ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová.

Žádný kariérový poradce se ve své praxi nevyhne situaci, kdy musí svému klientovi doporučit konkrétní možnosti, díky nimž si dokáže rozšířit své osobní portfolio, případně zvýšit svou kvalifikaci. Celoživotní poradenství existuje ruku v ruce s celoživotním vzděláváním. Díky technologickému pokroku a dostupnosti internetu vznikly v posledních letech různé možnosti, jak se může každý, kdo má zájem, vzdělávat a získávat specifické dovednosti z pohodlí svého domova.

 

MOOC jako zmocnění se své kariéry

26 Červen 2017
by Martin Dobeš
(cs)

V kostce

30 let programu Erasmus+

Nejvýznamnější diskuse

08 Červen 2017
by:EPALE Moderator
(en)
135 Komentáře
05 Červen 2017
by:Monika Dawid-Sawicka
(pl)
4 Komentáře
21 Červen 2017
by:Beata Ciężka
(pl)
3 Komentáře
19 Červen 2017
by:Anna Sarnacka-Smith
(pl)
3 Komentáře
15 Červen 2017
by:Anna Sarnacka-Smith
(pl)
3 Komentáře