chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Elektronická platforma pro vzdělávání dospělých v Evropě

 
 

Domů

Nejnovější obsah

Skoro každý má v rodině někoho staršího, kdo byl velkoryse obdarován mladším členem rodiny chytrým digitálním zařízením.

Tetičko Berto, internet je bezva věc. Můžeš si pokecat s kamarádkami, probrat vnoučata, přečíst si zprávy a předpověď počasí, nechat se navigovat po městě nebo si výhodně nakoupit od parfémů po chleba. Tady máš můj starý počítač, jen se nauč pár základních dovedností a hned jsi v novém světě se spoustou báječných možností.

27 Březen 2017
by Martin Dobeš
(cs)
Publikace nabízí systematický pohled na organizaci a řízení vzdělávání ve Slovinsku. Publikace byla aktualizována v únoru 2017.
S další expanzí online světa do našeho světa fyzického bychom měli věnovat více pozornosti tzv. digitální inkluzi. Digitální inkluze znamená, že každý člověk je schopen efektivně využívat nástrojů a možností digitálního světa.
27 Březen 2017
by Martin Dobeš
(cs)

Že vzdělávání nekončí absolutoriem střední či vysoké školy platí již za neoddiskutovatelný fakt. Jaký přístup ale zvolit, aby byla výuka opravdu efektivní, a existují nějaké triky pro zvýšení zájmu o další vzdělávání mezi dospělými? E-learningový kurz EKS „Manuál pro vzdělávání dospělých“ nabízí praktický návod pro přípravu, nábor i samotnou realizaci vzdělávání. Přináší také tipy z naší lektorské praxe pro zapojení účastníků do výuky a pro práci s různorodou skupinou studentů.

Evropské jazykové portfolio pomáhá uvědomit si a zaznamenat aktuální dosaženou úroveň v cizích jazycích. Portfolio vychází z šesti úrovní (A1-C2) Společného evropského rámce pro jazyky vytvořeného Radou Evropy. Nástroj je určený pro studenty, učitele a lektory při výuce cizích jazyků, ale i samostatně pro vlastní potřebu. Umožňuje vyplnit své portfolio a otestovat své jazykové znalosti v šesti jazycích, kromě češtiny také v angličtině, němčině, francouzštině, španělštině a italštině. Pro využití nástroje je nutné se registrovat.

 

Kromě zmíněného umožňuje nástroj rovněž:

V kostce

Hlavní diskuse

01 Březen 2017
by:David Mallows
(en)
6 Komentáře
14 Březen 2017
by:Mahira Mifsud
(en)
6 Komentáře
07 Březen 2017
by:Zvonka PANGERC ...
(en)
4 Komentáře
14 Březen 2017
by:Gina Ebner
(pl)
4 Komentáře