chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Elektronická platforma pro vzdělávání dospělých v Evropě

 
 

| Přidejte se k nám na Join us on Facebook Follow us on Twitter Join us on LinkedIn

Domů

Nejnovější obsah

Dne 26. září slavíme Evropský den jazyků. Při této příležitosti bude na EPALE probíhat celodenní diskuse na toto téma. Nenechte si ujít tuto příležitost a sdílejte své zkušenosti s výukou cizích jazyků pro dospělé, přispějte svými tipy a diskutujte o problémech, kterým jste čelili ve své praxi, čerpejte od dalších účastníků, sdílejte navzájem osvědčené postupy a diskutujte s dalším odborníky na EPALE!
26 Září 2016
by Daniela Krtičková
(cs)
0 Komentáře

Mezi benefity, o které mají uchazeči o práci největší zájem, vede letos jazykové vzdělávání, 13. plat a dovolená nad rámec zákona. U jazykového vzdělávání přitom došlo k největší změně v preferencích, vloni vůbec nebylo mezi deseti nejžádanějšími benefity. Zájem uchazečů o práci je přitom u jazykového vzdělávání větší větší než je současná nabídka firem

Je to jako hledání jehly v pořádně velké kupce sena. A ani za důkladné pomoci Googlu nenalezeno.

Kurzy, semináře mediální gramotnosti pro dospělé nejsou. Workshopů, tréninků a výcviku mediální komunikace je spoustu. Naučíme se vás …. vystupovat, mluvit, psát, prezentovat se. Jak se usmívat do kamery, co dělat s rukama, jaké věty říkat. Mediální komunikace je in, mediální gramotnost je popelka. Nikoho moc i přes hlasité deklarace příliš nezajímá.

15 Září 2016
by Tomáš Fránek
(cs)
0 Komentáře

Rekvalifikační kurzy, které mají špatnou úroveň, mají přijít o akreditace. Počítá s tím novela zákona o zaměstnanosti, kterou poslalo ministerstvo práce a sociálních věcí do připomínkového řízení.

Ministerstvo práce a sociálních věcí v návrhu uvedlo, že během kurzů některé školicí firmy mění místa, kde se kurzy pořádají. Nezaměstnaným se tak často stává, že na nová místa nemohou cestovat. Firmy také mění lektorský sbor, aniž by o souhlas požádali stát. Není tak zaručena kvalita vyučujících.

Stránky

V kostce

Hlavní diskuse