chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Elektronická platforma pro vzdělávání dospělých v Evropě

 
 

Domů

Nejnovější obsah

Statistická ročenka trhu práce je určena pro odborníky v oblasti zaměstnanosti, pro analytiky trhu práce, studenty a pracovníky, kteří se touto problematikou zabývají. Pomocí tabulek, grafů či map je v ročence přehledným způsobem zpracován a popsán celkový vývoj trhu práce v České republice za rok 2016. Zahrnuje základní statistické ukazatele a informace z oblasti vývoje evidované nezaměstnanosti, volných pracovních míst, aktivní politiky zaměstnanosti (APZ) a základní struktury nabídky a poptávky na trhu práce.

Publikace je rozdělena do tří částí:

Přinášíme Vám první newsletter roku 2017.

Hlavním tématem je ​Digitální gramotnost a technologie ve světě práce i vzdělávání.

Národní cena kariérového poradenství 2017

Centrum Euroguidance, Dům zahraniční spolupráce vyhlašuje soutěž Národní cena kariérového poradenství.

Cílem soutěže je podpora aktivit a služeb v oblasti kariérového poradenství a ocenění dobré praxe.

Přihlaste se a zviditelněte tak své aktivity, sdílejte zkušenosti s ostatními, vyhrajte studijní návštěvu do poradenských institucí ve Švédsku.
Rádi bychom podpořili i začínající poradce a organizace. Uzávěrka soutěže je 21. června 2017.

Předložený text se zaměřuje na jednu z dílčích částí mozaiky speciálněpedagogických prostředků podpory. Přináší informace využitelné učitelkou či učitelem dítěte, žáka či studenta se zdravotním postižením, ale jistě i informace využitelné rodiče těchto žáků.

 

Místo aby děti pasivně využívaly Wikipedii, samy vytvářejí články. Místo učebnic učitelé zveřejňují vlastní výukové materiály pod licencí Creative Commons (CC). Či se děti učí principem převrácené třídy, doma se učí samostatně a do škol přicházejí řešit problémy. Science fiction? Mnohdy už ne. Více v rozhovoru s Tamarou Kováčovou z think tanku EDUin o otevřených vzdělávacích zdrojích. Mimochodem, nejúspěšnější učitelé v mezinárodních srovnáních používají právě otevřené vzdělávací zdroje (OER).

Co je to Otevřené vzdělávání?

V kostce

30 years of Erasmus+

Nejvýznamnější diskuse

18 Květen 2017
by:Zsolt Vincze
(en)
46 Komentáře
15 Květen 2017
by:David Mallows
(en)
4 Komentáře
02 Květen 2017
by:Brian Caul
(en)
4 Komentáře
08 Květen 2017
by:Dorota Szczepan...
(pl)
3 Komentáře
12 Květen 2017
by:NSS EPALE Nederland
(en)
3 Komentáře