chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Elektronická platforma pro vzdělávání dospělých v Evropě

 
 

Domů

Nejnovější obsah

Inspirujte ostatní svým životním příběhem! Dům zahraniční spolupráce vyzývá všechny „hrdiny“, kteří v životě překonali těžké překážky a poprali se s nepřízní osudu, aby vystoupili z davu a dali o sobě vědět.

Analýza dat, výpočetní systémy, sítě a internet, algoritmizace nebo programování. To jsou témata, která chce ministerstvo školství zapracovat do nových osnov pro výuku informatiky na všech základních školách, aby se školáci naučili více počítačových dovedností. Učitelé by se nových osnov pro výuku informatiky mohli dočkat po třinácti letech. Ministerstvo školství chce taky přidat vyučovací hodiny. Navíc mají digitální dovednosti oživit i další předměty, třeba zeměpis nebo občanskou výchovu.

Evropské středisko pro rozvoj odborné přípravy (CEDEFOP) vyhlašuje výběrové řízení na pozici národního experta.

Call for national experts in lifelong guidance and careers education 

An expert is needed in each of the 28 EU Member States, as well as in Norway, Iceland, Switzerland, Serbia, Montenegro, Albania, the Former Yugoslav Republic of Macedonia and Turkey.

Evropská komise spustila nový online průzkum, jehož cílem je zjistit dopad mezinárodních mobilit a programů spolupráce v oblasti vzdělávání, odborné přípravy, mládeže a sportu. Komise chce slyšet názory jak od přímých od účastníků, tak i od těch, kteří se žádné mobility ani programu spolupráce neúčastnili.

Česká republika je zemí veřejných knihoven. Obce a města jich provozují více než 5000 a k tomu ještě více než 800 poboček. Nedávný průzkum knihoven v zemích Evropské unie prokázal, že máme nejhustší síť knihoven na světě. Zatímco v EU je v průměru 1,3 knihovny na 10 000 obyvatel, v Česku je to 5,1 knihovny.  (Výsledky průzkumu prostorového a technického zajištění knihoven, který uskutečnil Knihovnický institut Národní knihovny ČR ve spolupráci s Moravskou zemskou knihovnou průzkum prostorového a technického vybavení veřejných knihoven.

V kostce

Nejvýznamnější diskuse

User Default Image
18 Duben 2017
by:Tijana Kljajevic
(und)
10 Komentáře
30 Březen 2017
by:Maria Idźkowska
(pl)
6 Komentáře
09 Duben 2017
by:Jumbo KLERCQ
(nl)
6 Komentáře
11 Duben 2017
by:Mahira Mifsud
(en)
6 Komentáře
11 Duben 2017
by:Kamil Śliwowski
(pl)
6 Komentáře