Naršymo kelias

Tvarusis Avinukas Vinukas internetinis žaidimas

Sveiki atvykę į žaidimą „Avinukas Vinukas“! Žaisdami mokysimės, kaip kurti švaresnę, sveikesnę ir tvaresnę miestų bei visos planetos ateitį!

Žaidimo metu turėsite padėti statyti naują ekologišką miestą Didžiojo miesto benamiams gyvūnams ir pasirūpinti, kad šie būtų laimingi – tam reikės stebėti išteklius, rūpintis maistu, energetika, transportu ir aplinkos problemomis.

Pamėginkite pastatyti savo miestą per dešimt dienų, kol ūkininkas išvykęs! Jeigu manote, kad pakankamai rūpinatės aplinka, pabandykite įvykdyti Avinuko Vinuko misijas – vadovaudami Vinukui ir jo bandai spręskite problemas ir išgelbėkite miestą.

 

Apie žaidimą

 

Šis žaidimas, kurio sumanymas priklauso Jungtinėje Karalystėje įsikūrusios organizacijos „Sustainable Learning“ komandai ir kurį sukūrė „Aardman“, yra nemokamas. Jaunieji žaidėjai raginami statyti tvarų miestą derinant penkias skirtingas sritis: maistą, aplinką, energetiką, transportą ir išteklius. Tai skatina vaikus susimąstyti apie aplinkos problemas.

Europos Komisija pasirūpino, kad šis žaidimas būtų išverstas į visas ES kalbas ir būtų parengti 28 valstybėms narėms pritaikyti variantai – tai daroma siekiant skatinti tvaresnius miestus ir vykdant Europos žaliosios sostinės apdovanojimo programą.

Mokytojai

 

„Sustainable Learning“ taip pat parengė nemažai su šiuo žaidimu susijusių mokymo išteklių, kurie padės išmokti žaisti aplinką tausojančio Avinuko Vinuko žaidimą su visa klase. Tarp šių išteklių (anglų kalba) yra pamokų planų, kortelių su paveiksliukais, patarimų, kaip spręsti konkrečias problemas, ir pan. Galima netgi prisijungti prie sistemos – taigi galite pradėti žaisti klasėje, pasibaigus pamokai įrašyti žaidimą ir tęsti jį namuose naudodamiesi bet kokiu įrenginiu.