Navigatsioonitee

Säästev Shaun internetimäng

Tere tulemast mängu „Lammas Shaun“. See mäng aitab õpetada, kuidas luua meie linnadele ja kogu planeedile puhtamat, tervislikumat ja jätkusuutlikku tulevikku!

Mängus tuleb ehitada uus keskkonnasõbralik linn Suure Linna kodututele loomadele ja tagada neile õnnelik elu. Selleks tuleb jälgida maavarade, toidu, energia, transpordi ja loodushoiuga seotud probleeme.

Tee algust ja ehita oma linna kümne päeva jooksul, mil talunik on kodust ära! Kui arvad, et sul on piisavalt rohelist mõtlemist, siis võta käsile ka Shauni eesmärgid! Proovi probleemi lahendamiseks juhtida Shauni ja tema karja ning päästa oma linn.

 

Tutvustus

 

Ühendkuningriigis veebisaidi „Jätkusuutlik õppimine“ (Sustainable Learning) meeskonna disainitud ja animatsioonistuudio Aardman teostatud mängu kasutamine on tasuta. Mängus saavad noored ise ehitada jätkusuutliku linna. Selleks tuleb leida tasakaal viie teema vahel, milleks on toit, loodus, energia, transport ja maavarad. Eesmärgiks on suunata lapsi mõtlema keskkonnahoiu probleemide üle.

Euroopa Komisjon on ökoloogiliselt jätkusuutlike linnade (environmentally sustainable cities) ja Euroopa rohelise pealinna auhinna (European Green Capital Award) algatuste edendamise raames toetanud mängu tõlkimist kõikidesse ELi keeltesse ning sellest on välja töötatud versioonid 28 liikmesriigi jaoks.

Õpetajatele

 

Veebisaidi Sustainable Learning meeskond on välja töötanud mänguga seotud õppevara (teaching resources around this game), mis aitab teil mängu „Sustainable Shaun“ mängida oma õpilastega. Õppevara, mis on saadaval inglise keeles, hõlmab tunnikavasid, piltkaarte, konkreetseid probleemolukordi ja muud. Sisselogimissüsteem annab õpilastele võimaluse alustada mängu koolis, salvestada oma tulemused ning kodus mistahes seadmes mängu jätkata.

p>