Naršymo kelias

High level navigation

Page navigation

Flere værktøjer

  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube
  • Spausdinimo versija
  • Sumažinti šriftą
  • Padidinti šriftą
Prašome atkreipti dėmesį, kad detalesnė informacija pateikiama šio puslapio variante anglų kalba!

Europos Sąjunga (ES) ir prekyba laukiniais gyvūnais ir augalais

Paskaičiuota, kad kasmetinės tarptautinės prekybos  laukiniais gyvūnais ir augalais, jų dalimis ar gaminiais iš jų apyvarta sudaro milijardus eurų, jos apimtis siekia šimtus milijonų augalų ir gyvūnų egzempliorių. Prekyba yra įvairiapusė: nuo prekybos gyvais gyvūnais ir augalais iki prekybos iš jų pagamintais įvairiais gaminiais ir produktais, tarp jų ir maisto produktais, odos gaminiais, mediena ir medikamentais.

Nykstančių laukinės faunos ir floros rūšių tarptautinės prekybos konvencija (CITES), pasirašyta 1973 –isiais, siekia užtikrinti, kad tarptautinė prekyba laukiniais gyvūnais ir augalais nekeltų grėsmės jų išlikimui. Konvencija numato įvairius apsaugos lygius daugiau kaip 30 000 augalų ir gyvūnų rūšių. CITES veikia įvesdama tam tikrą kontrolę tarptautinėje prekyboje išskirtinių rūšių egzemplioriais. Vienas iš kontrolės būdų yra leidimų sistema, kuri reikalauja leidimo minimų konvencijos prieduose rūšių importui ir (re)eksportui. Rūšys, minimos konvencijoje, yra išvardintos trijuose jos prieduose, nustatančiuose joms įvairius apsaugos lygius.

Daugiau informacijos apie prekybą (importą, (re)eksportą) laukiniais gyvūnais ir augalais ES galima rasti šiuose interneto puslapiuose.

Prašome atkreipti dėmesį, kad pilna informacija yra pateikta tik anglų kalba. Kitomis oficialiomis ES kalbomis pateikiamos tik santraukos. Šias santraukas ES kalbomis galima rasti pasitelkiant viršutinį meniu, tik tada santraukos minėtomis kalbomis tampa prieinamos.

Informacija šiuose puslapiuose yra rekomendacinio ir informacinio pobūdžio ir nėra tikslus ES teisės aiškinimas. Tik Europos Sąjungos Teisingumo Teismas yra kompetentingas aiškinti ES teisės aktus.

Prašome atkreipti dėmesį, kad detalesnė informacija pateikiama šio puslapio variante anglų kalba!