Ścieżka nawigacji

Przemysł związany z leśnictwem: Drzewnictwo, papiernictwo, poligrafia

Przemysł związany z leśnictwem to: przemysł przetwórstwa drewna Deutsch (de) English (en) français (fr) , przemysł celulozowo-papierniczy Deutsch (de) English (en) français (fr) oraz przemysł poligraficzny Deutsch (de) English (en) français (fr) . Jako główne surowce wykorzystuje się w nim drewno i papier lub przetwarzany wtórnie papier i drewno. Obejmuje on również branże specjalistyczne, takie jak przetwórstwo korka.

Europejski przemysł związany z leśnictwem jest konkurencyjny i szczyci się bardzo dobrymi wynikami technicznymi i ekonomicznymi. Sektory celulozowo-papierniczy, przetwórstwa drewna i poligraficzny są światowymi liderami w wielu dziedzinach. Jednak sektory te muszą stawiać czoła wielu wyzwaniom, takim jak dostęp do surowców Deutsch (de) English (en) français (fr) , zmiany klimatyczne Deutsch (de) English (en) français (fr) , innowacje Deutsch (de) English (en) English (en) français (fr) , handel oraz dostarczanie informacji o produktach pochodzenia leśnego. Dla przetwórstwa i poligrafii wymiar MŚP jest bardzo istotny. Wiele elementów tych sektorów odgrywa ważną rolę w utrzymaniu zrównoważonego zatrudnienia na obszarach wiejskich.

W Komunikacie na temat innowacyjnego i zrównoważonego przemysłu związanego z leśnictwem w UE English (en) Komisja przedstawia najważniejsze wytyczne polityczne, które zapewnią spójność koncepcji umocnienia konkurencyjności przemysłu związanego z leśnictwem przy jednoczesnym włączaniu w strategię przemysłową celów związanych ze zmianami klimatu.

Komisja powołała Komitet ds. Polityki Wspólnoty w zakresie Leśnictwa i Przemysłu Związanego z Leśnictwem, który wspiera ją we wszystkich sprawach odnoszących się do wspólnotowej polityki dotyczącej leśnictwa i przemysłu związanego z leśnictwem.

Udostępnij: FacebookGoogle+LinkedInWyślij tę stronę do znajomego

Ustaw normalny rozmiar czcionkiPowiększ rozmiar czcionki o 200%Drukuj