Navigatsioonitee

Metsandusega seotud tööstusharud: puidu-, paberi- ja trükitööstus

Metsandusega seotud tööstusharud on puidu töötlemine Deutsch (de) English (en) français (fr) , tselluloosi- ja paberitööstus Deutsch (de) English (en) français (fr) ning trükitööstus Deutsch (de) English (en) français (fr) , mis kasutavad põhitoorainetena puitu, paberit või taaskasutatavat paberit ja puitu. Siia kuuluvad ka spetsialiseerunud sektorid nagu korgitööstus.

ELi metsandusega seotud tööstusharud on konkurentsivõimelised, saavutades väga häid tehnilisi ja ärilisi tulemusi. Tselluloosi- ja paberitööstus, puidu töötlemine ja trükitööstus on paljudes valdkondades juhtpositsioonil kogu maailmas. Samas on sellel sektoril mitmeid probleeme, sealhulgas tooraine Deutsch (de) English (en) français (fr) kättesaadavus, kliimamuutused Deutsch (de) English (en) français (fr) , uuendustegevus Deutsch (de) English (en) English (en) français (fr) , kaubandus ja teabe pakkumine metsaga seotud toodete kohta. Puidu töötlemise ja trükitööstuse alal on väikeettevõtluse dimensioon vägagi asjakohane. Paljudel nende tööstusharude allharudel on oluline roll jätkusuutliku tööhõive säilitamisel maapiirkondades.

Teatises uuendusliku ja jätkusuutliku metsatööstuse kohta Euroopa Liidus English (en) pakub komisjon välja olulised poliitilised suunised, mis tagavad ühtse lähenemisviisi ELi metsandusega seotud tööstusharude konkurentsivõime tugevdamisele, integreerides tööstuse strateegiasse ka kliimamuutustega seotud eesmärgid.

Komisjon moodustas ühenduse poliitika komitee metsanduse ja metsatööstuse osas, mis abistab komisjoni kõikides ühenduse metsandust ja metsandusega seotud tööstusharusid käsitlevat poliitikat puudutavates küsimustes.

Jaga: FacebookGoogle+LinkedInsaada sõbrale

Tavaline kirjasuurusKirjasuurus 200 %prindi see lehekülg