Cesta

Průmyslová odvětví založená na lesnictví: dřevozpracující, papírenský a tiskařský průmysl

Mezi průmyslová odvětví založená na lesnictví patří dřevozpracující průmysl Deutsch (de) English (en) français (fr) , papírenský průmysl Deutsch (de) English (en) français (fr) a tiskařský průmysl Deutsch (de) English (en) français (fr) . Tyto obory jakožto hlavní surovinu používají dřevo, papír nebo sběrový papír a dřevo. Patří sem také specializovaná odvětví zabývající se např. zpracováním korku.

Evropská průmyslová odvětví založená na lesnictví jsou konkurenceschopná a mohou se pochlubit velmi dobrou technickou a obchodní výkonností. Papírenský, dřevozpracující a tiskařský průmysl zaujímá v mnoha oblastech přední místo na světě. Celé odvětví však čelí mnoha problémům, které se týkají např. přístupu k surovinám Deutsch (de) English (en) français (fr) , změny klimatu Deutsch (de) English (en) français (fr) , inovací Deutsch (de) English (en) English (en) français (fr) , obchodu s produkty založenými na lesnictví a poskytování informací o nich. Pro dřevozpracující a tiskařský průmysl jsou také velmi důležité MSP. Mnohé části těchto průmyslových odvětví sehrávají zásadní úlohu při zachovávání udržitelné zaměstnanosti ve venkovských oblastech.

Ve svém Sdělení o inovaci a udržitelnosti v průmyslových odvětvích EU založených na lesnictví English (en) Komise navrhuje zásadní směry politiky, které zajistí jednotný přístup k posílení konkurenceschopné pozice průmyslových odvětví EU založených na lesnictví a které zároveň do této průmyslové strategie začlení cíle týkající se boje proti změně klimatu.

Komise zřídila Výbor pro politiku Společenství v oblasti lesního hospodářství a dřevozpracujícího a dřevařského průmyslu, který pomáhá Komisi se všemi záležitostmi, které se týkají politiky Společenství v oblasti lesního hospodářství a průmyslových odvětví založených na lesnictví.

Sdílet: FacebookGoogle+LinkedInPoslat tuto stránku přátelům

Zobrazit stránku s normální velikostí písmaZvětšit písmo o 200 %Vytisknout stránku