Šī vietne tika arhivēta (02/02/2015)
02/02/2015

Navigācijas ceļš

This website is no longer being updated.

Please visit the new Internal Market, Industry, Entrepreneurship and SMEs website.

Rotaļlietas

ES ir aptuveni 80 miljoni bērnu līdz 14 gadu vecumam un gandrīz 2000 uzņēmumu, kas nodarbina vairāk nekā 100 000 cilvēku tieši rotaļlietu un spēļu sektorā, vairākums no tiem ir mazie un vidējie uzņēmumi (MVU).

Rotaļlietas un spēles ir svarīgas bērnu attīstībai. Lai gan ražotāji ir atbildīgi par saražoto preču drošību, lielu lomu spēlē arī importētāji, pilnvarotās iestādes English (en) un valsts iestādes, gādājot par to, lai Eiropas veikalos pārdotās rotaļlietas atbilstu visām drošības prasībām.

Ir būtiski nodrošināt drošības prasību un standartu atbilstību jaunākajām tendencēm rotaļlietu ražošanas jomā, jo īpaši ņemot vērā to, ka pastāvīgi tiek radīti jauni materiāli un attīstīti ražošanas procesi.

Rotaļlietu iekšējais tirgus ir pozitīvi ietekmējis nozares attīstību un patērētāju aizsardzību, saskaņojot rotaļlietu drošības parametrus visā ES. Jaunā Rotaļlietu drošības direktīva English (en) nosaka stingrākus noteikumus jauno drošības prasību ievērošanai, rūpējoties par to, lai bērniem arī turpmāk tiktu nodrošināta visaugstākā līmeņa aizsardzība.

Jaunā direktīva uzlabo jau esošos likumus, kas ir saistoši ES ražoto vai importēto preču reklamētājiem, ar mērķi samazināt rotaļlietu izraisīto negadījumu skaitu un gādāt par to, lai bērni izaugtu veseli.

Šobrīd Eiropas svarīgākais tirdzniecības partneris preču eksporta jomā joprojām ir ASV, bet importa jomā - Tālo Austrumu valstis. Viena no galvenajām iespējam Eiropas rotaļlietu rūpniecības attīstībai ir Eiropā ražoto augstas kvalitātes preču eksports, ko atbalsta Komisija, uzlabojot tirgus pieejamības apstākļus trešajās valstīs.

European Toy Safety Campaign

Svarīgākie temati

  • Guidance to toy safety legislation English (en)
  • Legislation: Toy Safety Directives English (en)
  • Ensuring toy safety for our children English (en)
  • Reference documents Deutsch (de)English (en)français (fr)

Kopīgot: FacebookGoogle+LinkedInPārsūtīt šo lapu draugam

Atjaunot rakstzīmju standartizmēruPalielināt rakstzīmju izmēru par 200 %Izdrukāt šo lapu