Ši tinklavietė buvo archyvuota 02/02/2015
02/02/2015

Naršymo kelias

This website is no longer being updated.

Please visit the new Internal Market, Industry, Entrepreneurship and SMEs website.

Žaislai

ES gyvena apie 80 milijonų jaunesnių kaip 14 metų vaikų, o 2 000 bendrovių žaislų ir žaidimų sektoriuose dirba daugiau kaip 100 000 žmonių. Dauguma šių bendrovių yra mažosios ir vidutinės įmonės (MVĮ).

Žaislai ir žaidimai labai svarbūs vaiko vystymuisi. Nors už savo gaminių saugą atsako gamintojai, importuotojai, notifikuotosios įstaigos English (en) ir nacionalinės valdžios institucijos atlieka taip pat reikšmingą vaidmenį užtikrinant, kad Europos šalių parduotuvėse parduodami žaislai atitiktų visus saugos reikalavimus.

Svarbiausia užtikrinti, kad saugos reikalavimai ir standartai atitiktų nuolat kuriamų naujų medžiagų ir gamybos procesų.žaislų rinkos kryptis.

Vidinė žaislų rinka tobulino sektoriaus plėtrą ir vartotojų apsaugą, nes visoje ES buvo suvienodinti žaislų saugos reikalavimai. Naująja Žaislų saugos direktyva English (en) sugriežtinamos nuostatos dėl teisės aktų taikymo ir naujų saugos reikalavimų, užtikrinant, kad vaikams bus teikiama apsauga aukščiausiu lygmeniu.

Naująja direktyva patobulinamos galiojančios žaislų, pagamintų ES arba įvežtų į ją, rinkodaros taisyklės, siekiant sumažinti žaislų sukeliamų nelaimingų atsitikimų skaičių ir ilgalaikių sveikatos tikslų.

Šiuo metu svarbiausi Europos prekybos partneriai išlieka JAV, kaip eksporto partneris, ir Tolimieji Rytai, kaip importo partneris. Viena pagrindinių Europos žaislų pramonės galimybių yra aukštos kokybės europietiškos produkcijos eksporto potencialas, kurį Europos Komisija remia gerindama patekimo į rinką sąlygas trečiosiose šalyse.

European Toy Safety Campaign

Svarbiausia

  • Guidance to toy safety legislation English (en)
  • Legislation: Toy Safety Directives English (en)
  • Ensuring toy safety for our children English (en)
  • Reference documents Deutsch (de)English (en)français (fr)

Siųsti draugams: FacebookGoogle+LinkedInSiųsti šio tinklalapio nuorodą

Nustatyti įprastinį šrifto dydį Padidinti šriftą 200 procentųSpausdinti šį tinklalapį