Navigation path

Türkiye

TaraklıKaragöl Platosunda insanlar yürüyor

Güney Marmara Bölgesinde yer alan Taraklı, uzun tarihi geçmişi ve benzersiz doğasıyla doğal güzellik ve turizm açısından değerli bir ilçedir. Taraklı, 1289 yılında Osmanlıların Anadolu’daki ilk şehriydi.

Taraklı doğal güzelliğini, kültürel değerlerini ve geleneklerini korumuştur. Taraklı çevresinde doğa, geniş ormanlarla kaplı harika manzaralar sunmaktadır.

Bu destinasyondaki tüm önemli noktalar engellilere uygun olup altyapı, tüm yöre sakinleri ve ziyaretçiler tarafından kullanılabilir. Taraklıda düzenli festivaller ve toplantılar düzenlenmekte ve yerel girişimciler, yöre sakinleri, gençler, kadınlar, engelliler etkinliklere katılmaya teşvik edilmektedirler.
Daha fazla bilgi

Hamamönü-Altındağ Ankara

Hamamönü-Altındağ Ankara

Türkiye her yıl zengin mirasını, çeşitli kültürünü ve gizemli efsanelerini tüm dünyadan ziyaretçilere sunmaktadır. Türkiye’yi ziyaret eden herkesi unutulmaz bir macera beklemektedir ve başkent Ankara birçok tatilci için popüler bir seçimdir. Ankara’nın aynı zamanda ülkenin en iyi korunan sırlarına; henüz keşfedilmemiş olağanüstü mekanlara sahip olduğunu bilmeyebilirsiniz. Bunlardan bir tanesi de Altındağ’da ("eski Ankara" anlamında) şehrin ortasında bulunan Hamamönü ilçesidir. Yakın zamandaki dikkate değer restorasyon sürecinden sonra Hamamönü yaşamak ve ziyaret etmek için yeniden çekici bir yer haline geldi. Hamamönü ilçesi şimdi hem Osmanlı İmparatorluğu’nun hem de Türkiye Cumhuriyeti’nin geleneksel tarzlarını yansıtan eşsiz bir yer. Şehrin en eski kısmında bulunan Hamamönü, kültürel etkinliklerinin yanı sıra çeşitli dinlence ve alışveriş imkânları da sunmaktadır.

Hamamönü-Altındağ Ankara web sitesini ziyaret edin www.altindag.bel.tr; www.hamamonu.com.tr

Bitlis – Nemrut Krater Gölü

Bitlis – Nemrut Krater Gölü

Nemrut Krater Gölü, Avrupa'nın en büyük ve dünyanın da ikinci en büyük krater gölüdür. Ülkenin doğusunda, Doğu Anadolu'daki en genç yanardağlardan biri olan Nemrut Dağı'nın krater alanının içerisinde yer almaktadır. Bu bölgedeki başlıca çekim merkezleri, dağın zirvesindeki sıcak ve soğuk su krater gölleridir. Nemrut Krater Gölü'nün durgun suları, yüzmek ve tekneyle gezinti yapmak için idealdir. Göl yakınlarındaki gölcüklerde, tedavi olmak için düzenli olarak gelen ziyaretçilerin ilgi odağı olan termal banyolar bulunmaktadır.

www.bitlis.gov.tr, www.bitliskulturturizm.gov.tr

Kars - Kuyucuk Gölü Yaban Hayatı Koruma Sahası

Kars - Kuyucuk Gölü Yaban Hayatı Koruma Sahası

Kars Türkiye’nin kuzey doğusunda yer almaktadır. 2009 yılında korunan bölgelerde Avrupalı Seçkin Turist Destinasyonu unvanıyla ödüllendirilmiştir. Kars bölgesini ziyaret eden biri, gerçekten unutulmaz duygulara kapılır. Unutulmaz harikalardan biri Kuyucuk Gölü’dür: asgari ışık kirlenmesi sayesinde yıldız gözlemcileri için Kuyucuk Gölü’nün tüm Türkiye’deki en iyi noktalardan biri olduğu söylenmektedir. Bölgedeki ilgili çekici bir diğer yer de gizemli Şeytan Kalesinden görülen muhteşem panoramik manzaradır. Tüm tarih aşıkları için Kars birçok arkeolojik alanla doludur.

http://www.kuyucuk.org/

Edirne

Pehlivan güreşçiler ve hakemler © Edirne

Edirne Türkiye’nin kuzey batısında yer almaktadır. 2008 yılında Manevi Miras dalında Avrupalı Seçkin Turist Destinasyonu unvanıyla ödüllendirilmiştir. Edirne’nin kültürel mirası olağanüstü camiler ve diğer dini merkezlerden eski köprüler, çarşılar, kervansaraylar, muhteşem saraylar, tarih öncesi anıtlar ve şehrin üç nehri Meriç, Arda ve Tunca nehirlerini geçen eski köprülere kadar her şeye sahiptir.

www.edirneint.bel.tr

Last update: 14/01/2014 | Top