Ścieżka nawigacji

Dolina i Bagna Biebrzy (Polska)

Dolina i Bagna Biebrzy

The Biebrza Valley and WetlandsDolina Biebrzy to jeden z największych parków narodowych w Europie, jak również jedno z rzadko dziś spotykanych na kontynencie europejskim torfowisk w stanie nienaruszonym. Piękno natury i czyste świeże powietrze sprawiają, że ten położony w północno-wschodniej Polsce obszar jest często nazywany Zielonymi Płucami Polski. Biebrza jest jedną z zaledwie kilku naturalnie meandrujących rzek nizinnych w Europie.

Ochrona dziewiczej przyrody i zagospodarowanie gruntów rolnych przy wykorzystaniu wyłącznie tradycyjnych i przyjaznych środowisku metod uprawy to dwa czynniki, które utrzymują różnorodność gatunkową i naturalne piękno tych terenów. Dzięki wielu atrakcjom, takim jak sporty wodne, turystyka piesza czy trasy rowerowe, rzadkim gatunkom zwierząt i ptaków oraz żyjącym w zgodzie z tradycją mieszkańcom Biebrzański Park Narodowy to wymarzone miejsce do aktywnego wypoczynku w otoczeniu dziewiczych krajobrazów.

Unikatowość Doliny i Bagien Biebrzy

The floodplains of Biebrza

Naturalne rozlewisko Biebrzy to jedno z ostatnich nieujarzmionych dorzeczy w Europie, zatem dziki charakter tego regionu kryje w sobie wiele atrakcji dla pasjonatów przyrody. Na przykład wijąca się Biebrza to rzeka, która żyje własnym rytmem, wylewając na wiosnę i przekształcając rozległe łąki w jeziora. Rejon Biebrzy to nie tylko malownicze krajobrazy, to także miejsce lęgu i żerów dla licznych populacji ptaków i tym samym jedno z największych ptasich skupisk w Europie Środkowej. Wyjątkowe piękno tych terenów pozostaje w dużej mierze nienaruszone, dlatego dolina Biebrzy to idealne miejsce wypadów dla urlopowiczów poszukujących nowych wrażeń.

Zanim wyruszysz w drogę powrotną, nie zapomnij...

  • zawitać na festiwalu „Rock na Bagnie”
  • wybrać się na Łosiowe Safari ze stuprocentową gwarancją obcowania z dziką zwierzyną w odległości mniejszej niż 50 metrów
  • odwiedzić Europejską Wieś Bociana Białego
Ostatnia aktualizacja: 01/07/2011 | Początek strony