Ścieżka nawigacji

Polska

Przemyśl

Przemyśl to jedno z Arboretum w Bolestraszycachnajstarszych i najpiękniejszych polskich miast. Jego ponad tysiącletnia historia jest nierozerwalnie związana z losami całego kraju.

Miasto leży u podnóża Karpat i szczyci się ponad tysiącem zabytków. Jego strome, wąskie uliczki prowadzące wzdłuż zabytkowych budowli i starych kościołów, których wieże wznoszą się wysoko, pozostawiają na zwiedzających niezapomniane wrażenie.

Przemyśl ma wyjątkowe położenie – w lecie można się tu opalać nad Sanem, a w zimie zjeżdżać z 800-metrowego stoku narciarskiego wyposażonego w wyciąg krzesełkowy. Przemyśl zachwyci zarówno turystów, którzy cenią sobie piękno przyrody i krajobrazów, jak i tych, którzy interesują się historią, oraz tych, którzy wolą aktywne formy wypoczynku.
Więcej informacji

Żyrardów

Żyrardów

Żyrardów leży w centrum Polski, w województwie mazowieckim – od Warszawy dzieli go zaledwie 45 km. Miasto jest znane przede wszystkim ze swojej fabryki wyrobów lnianych, którą w 1829 r. założyli bracia Łubieńscy i która szybko stała się największą tego rodzaju fabryką w Europie. Historyczne centrum miasta zajmowała osada fabryczna obejmująca domy dla pracowników, kościoły, szkoły, stołówki i inne elementy lokalnej infrastruktury. Dzisiaj jest to jeden z niewielu tego rodzaju kompleksów miejskich w Europie, które zachowały się w całości. Jest to też wyjątkowy przykład tak zwanego miasta-ogrodu. Centrum Żyrardowa jest ważną spuścizną architektoniczną – składają się na nie charakterystyczne budynki z czerwonej cegły, dobrze rozplanowane uliczki oraz tereny zielone oddzielające obszary mieszkalne od strefy przemysłowej. Ale Żyrardów to nie tylko możliwość zapoznania się z historią fabryki, to również bogata oferta dla aktywnych turystów. Dobrze rozwinięta sieć ścieżek rowerowych (zwłaszcza w pobliżu Bolimowskiego Parku Krajobrazowego) i spływy kajakowe rzeką Rawką uatrakcyjnią każdy pobyt.

Wejdź na strony internetowe Żyrardowa: www.zyrardow.pl, www.wirtualnyspacer.zyrardow.pl

Dolina i Bagna Biebrzy – ostoja dzikiej przyrody

Dolina i Bagna Biebrzy – ostoja dzikiej przyrody

Położoną w północno-wschodniej Polsce Dolinę Biebrzy często nazywa się zielonymi płucami Polski ze względu na jej walory przyrodnicze i czyste, świeże powietrze. Jest to zarazem jeden z największych parków narodowych w Europie. Równowaga biologiczna bagien pozostała nienaruszona, są jest rzadkim zjawiskiem na kontynencie. Główną atrakcją parku są wyprawy pod opieką wyszkolonego przewodnika w pobliże Czerwonego Bagna (obszar pod ścisłą ochroną), jak również wszelkie formy ekoturystyki, w tym obserwacja ptaków i safari fotograficzne.

Wejdź na strony Doliny i Bagien Biebrzy: www.tratwybiebrza.pl, www.biebrza-eden.eu, www.biebrza.com

Rzeczpospolita Ptasia w Ujściu Warty

Rzeczpospolita Ptasia w Ujściu Warty

Warta ma swoje ujście na południe od Szczecina. W 2009 r. Rzeczpospolita Ptasia w Ujściu Warty uzyskała tytuł „europejskiego modelowego ośrodka turystycznego” w kategorii obszary chronione. Na terenie Narodowego Parku „Ujście Warty” schronienie znalazły liczne gatunki ptactwa, stąd nazwa Rzeczpospolita Ptasia. Dla turystów jest to całoroczna atrakcja – w zależności od pory roku można tu podglądać wiele przeróżnych gatunków ptaków. Sam park jest również warty odwiedzin. Zajmuje powierzchnię niemal 8,1 tys. ha, a jego krajobraz składający się z malowniczych łąk, pastwisk, turzycowisk i trzcinowisk przecina koryto Warty.

http://www.hoopoe.com.pl/

Ostatnia aktualizacja: 14/01/2014 | Początek strony