Naršymo kelias

Zarasų kraštas Lietuvoje – rojaus kampelis žemėje (Lietuvoje)

Zarasų kraštas Lietuvoje – rojaus kampelis žemėje

Boating on the riverZarasų rajonas yra Lietuvos šiaurės rytuose, prie Latvijos ir Baltarusijos sienų. Jis garsus nuostabiais ežerais ir miškais, įspūdingos įvairovės, unikalia ir spalvinga gamta. Atrodo, šį kraštą lepina upių vingiai ir kilpos, daugybė mėlynų ežerų lopinėlių, žalios kalvos, ramus miškas ir retai gyvenamos vietovės. Jo reljefas susidarė prieš 16 tūkstančių metų, per paskutinį ledynmetį. Ledynui tirpstant susiformavo Aukštaičių aukštumos kalvos, slėniai ir ežerai.

Kuo unikalus Zarasų kraštas – rojaus kampelis žemėje?

Zarasas Lake

Šiame dideliame krašte karaliauja vandens turizmas. Nepamirštamą kraštovaizdį tikrai verta patyrinėti plaukiant dideliais ežerais ir dailiais upeliais. Siūlomos įvairios trukmės ir sudėtingumo kelionės, tačiau, jei norite, kad įspūdžiai būtų išties unikalūs, maršrutą vandens telkiniais, kurių yra daugiau nei 6000 km, susikurti galite patys.

Zarasai ypatingi ne tik nuostabia gamta. 2008 m. Zarasai buvo išrinkti Lietuvos kultūros sostine. Nuo ankstyvo pavasario iki vėlyvo rudens čia vyksta daugybė įdomių švenčių ir festivalių. Renginiuose pasirodo talentingi vietos gyventojai, šie renginiai taip pat padeda išlaikyti senovines tradicijas ir suburti žmones iš visos šalies.

Prieš išvykdami nepamirškite...

  • Aplankyti Zaraso ežero Didžiąją salą – vieną iš didžiausių Lietuvos salų. Pasak legendos, salos kyšulyje greta pušies buvusi gili duobė, kurioje gulėjusios brangenybės ir užkeikti pinigai.
  • Aplankyti Salako „Jūrų muziejų“.
  • Lygumų miške, Stelmužės kaime pasivaikščioti ant vadinamojo Velnio akmens. Sakoma, kad ant šio, beveik iki viršugalvio į žemę sulindusio akmens, rinkdavosi ir savo reikalus aptardavo medžiotojai.
Paskutinį kartą atnaujinta: 01/07/2011 | Į puslapio pradžią