Naršymo kelias

Rokiškio Dvaro Rūmus (Lietuvoje)

SVEIKI ATVYKĘ Į ROKIŠKIO DVARO RŪMUS (LIETUVOJE)

Rokiškis Manor Mažas Rokiškio miestelis yra už 160 km į šiaurę nuo Vilniaus. Čia rasite Rokiškio dvaro rūmus – nuostabų parką ir buvusią grafo Ignoto Tyzenhauzo rezidenciją. Rūmai buvo pastatyti 1801 m., tai buvo nuolatinė daugelio grafo šeimos kartų rezidencija. Dvaro rūmai, jų parkas, oranžerijos, tvenkiniai ir zoologijos sodas buvo labai populiarūs regione. Įvairialypė kultūrinė programa ir turtingos muzikos tradicijos traukia tiek vietinius, tiek svečius iš gretimų miestelių. Po kelių dešimtmečių abejingumo Rokiškio dvaro rūmai atgauna populiarumą – šiandien jų durys atviros lankytojams iš viso pasaulio. Vienoje iš garsiausių lankytinų vietų, Rokiškio krašto muziejuje, surengta daugiau kaip 77 000 parodų, tarp jų taikomojo meno kūrinių, dailės, skulptūrų, senovinių knygų, dokumentų, monetų ir archeologinių radinių.

RESTAURAVIMAS IR ATGIMIMAS

Rokiškio dvaro rūmai buvo restauruoti 20-ojo amžiaus pabaigoje. Vietinių institucijų didžiausias tikslas buvo sukurti naują turistų traukos vietą. Dėl netinkamo elgesio rezidencija neteko daug senojo žavesio. Daugelio pastatų būklė buvo prasta, labai ilgai dvaro rūmuose nebuvo organizuojama jokia veikla. Situacija dramatiškai pasikeitė įgyvendinus didžiulį restauracijos projektą. Šiandien kompleksas yra svarbus turistų traukos taškas regione. Viena iš svarbiausių vietų yra Rokiškio krašto muziejus, kuris 20-ojo amžiaus šeštajame dešimtmetyje buvo perkeltas į dvaro rūmus. Muziejaus ekspozicijos skirtos dvaro rūmų ir krašto istorijai, kultūrai, be to, čia demonstruojama keletas nuolatinių ekspozicijų, kasmet apsilanko daugiau kaip dvidešimt kilnojamųjų parodų.

PATARIMAI, KOKIAS VIETAS APLANKYTI

  • Aplankykite Rokiškyje esantį L. Šepkos skulptūrų parką, kuriame buvo patikėta įamžinti žymiausio Lietuvos skulptoriaus Liongino Šepkos kūrybą.
  • Aplankykite unikalų kalėdinių prakartėlių muziejų, jame demonstruojama vienintelė prakartėlių kolekcija Lietuvoje.
Paskutinį kartą atnaujinta: 04/10/2011 | Į puslapio pradžią