Naršymo kelias

Nemuno deltos regioninis parkas (Lietuva)

Šiame didžiuliame regione, užimančiame beveik 2 tūkst. kvadratinių kilometrų, dominuoja vandens pramogos. Labai populiarios turistinės iškylos, organizuojamos baidarėmis po Kuršių marias. Žvejams marios – tiesiog rojus. Daugelis atvyksta į šią vietovę ne tik vasarą, bet ir žiemą, kai marios užšąla ir galima žvejoti ant ledo.

Istorijos tyrinėtojams būtina apsilankyti Rusnėje. Tai viena iš seniausių deltos gyvenviečių. Nuo 1419 metų čia iškilęs bažnyčios bokštas. Aplink deltą esančiuose miesteliuose yra daug senovinių sodybų, siūlančių nakvynės paslaugas. Turistai gali čia aplankyti daugybę amatų krautuvėlių ir paragauti puikios vietos virtuvės patiekalų.

Švyturių maršrutas – tai dar viena pramoga turistams. 14 kilometrų ekskursija Atmatos upe ir Kuršių mariomis sudaro puikias sąlygas išvysti daug regioną garsinančių senų švyturių.

Kuo išskirtinis Nemuno deltos regioninis parkas?

Boat on Nemunas River Delta  Parkas išsiskiria savo istorija ir nepakitusiais kraštovaizdžiais. Dėl Nemuno kontrolės kovojo daugelis civilizacijų. Šių kovų įrodymus galima pamatyti įvairiuose muziejuose.

Be to, Nemunas yra 55 retų paukščių rūšių buveinė. Šlapžemėse šie paukščiai peri. Parke taip pat gyvena per 40 rūšių žinduolių, todėl tai viena iš labiausiai klestinčių žmogaus nepaliestų ekosistemų. Atsižvelgiant į tokį neprilystamą grožį ir gausią laukinę gamtą, visiškai akivaizdu, kodėl šalys kovojo dėl Nemuno.

Aplinkosauga yra svarbiausias vietos savivaldybių rūpestis. 2004 m. visa regioninio parko teritorija buvo įtraukta į Europos Sąjungos tinklą „Natura 2000“.

Šlapžemių kompleksas driekiasi per Lietuvą ir Rusijos Federacijai priklausančią Kaliningrado sritį. Šiuo metu nacionaliniu mastu yra saugoma tik Lietuvai priklausanti deltos dalis. Siekiama apsaugą suteikti visam regionui. Neseniai pradėtas tarptautinis bendradarbiavimas dėl regione gyvenančių retų rūšių apsaugos tapo pirmuoju žingsniu šia linkme.

Į ką atkreipti dėmesį:

  • Pavasaris: Dėl tirpstančio sniego užlietos šlapžemės
  • Vasara: Žydrą vandenį skrodžiančios baidarės
  • Ruduo: Lankytojai, plūstantys stebėti paukščių stebėjimo maratono
  • Žiema: Po Kuršių marias išsibarstę poledinės žūklės mėgėjai

Nemuno deltos regioninio parko pramogos:

  • Gurkšnokite ekologiškų uogų vyną
  • Kvėpuokite gaiviu paežerės oru
  • Surenkite šeimos iškylą prie upės
Paskutinį kartą atnaujinta: 01/07/2011 | Į puslapio pradžią