Naršymo kelias

Lietuva

Telšiai

Muziejus Telšiuose

Telšiai – miestas ant septynių kalvų – yra vienas iš 7 išlikusių senųjų Lietuvos miestų. Rajonas traukia tiek gamta, tiek istoriniais, architektūros ir kultūros paminklais. Čia daug piliakalnių, senų kapinių, mitologinių ir šventų akmenų bei gamtos vietovių.

Maži senieji namai, siauros gatvelės, bažnyčios, parkai, unikali mažoji architektūra ir meno kūriniai atvirose erdvėse, muziejai, pėsčiųjų ir dviračių takai – visa tai sukuria patrauklią aplinką turistams, nepaisant jų ribotų fizinių galimybių, negalios ar amžiaus.
Skaitykite plačiau

Rokiškio dvaras

Rokiškio dvaras

Rokiškis yra 160 km į šiaurę nuo Vilniaus. Čia pamatysite Rokiškio dvarą – nuostabaus parko apsuptą rūmą, priklausiusį grafui Ignotui Tyzenhauzui. 1801 m. pastatytame dvare gyveno daug grafo giminės kartų. Dvaras, jo parkas, šiltnamiai, tvenkiniai ir zoologijos sodai regione buvo puikiai žinomi. Įvairios kultūros programos ir turtingos muzikos tradicijos traukė ir vietinius, ir kaimyninių miestų gyventojus. Kelis dešimtmečius buvęs apleistas Rokiškio dvaras atgauna savo populiarumą. Šiandien jo durys atviros lankytojams iš viso pasaulio. Viena iš regiono pažibų yra Rokiškio krašto muziejus, kuriame surengta per 77 000 vaizduojamojo meno, tapybos, skulptūros, senovinių knygų, dokumentų, monetų, archeologinių radinių ir kitų parodų.

Apsilankykite Rokiškio dvaro interneto svetainėje

Zarasų rajonas

Zarasų rajonas

Vaizdingais ežerais ir miškais garsus Zarasų regionas lankytojus žavi gamtos įvairove, savitumu ir spalvingumu. Regionas labiausiai vilioja vingiuojančiomis upėmis, gausiais melsvų ežerų lopinėliais, miškų ramybe ir retai apgyvendintomis vietovėmis. Gražutės ir Sartų regioniniuose parkuose yra per 100 ežerų. Siūlomos įvairios trukmės ir sudėtingumo išvykos valtimis, baidarėmis ir pan., o unikaliausia – galimybė pačiam susidaryti kelionės maršrutą 6 000 km ilgio vandens maršrutų tinkle.

www.zarasai.lt/tic

Nemuno deltos regioninis parkas

© Nemuno deltos regioninis parkas

Nemuno deltos regioninis parkas plyti pietvakarių Lietuvoje. 2009 m. jam buvo suteiktas patraukliausios Europos turizmo vietovės vardas tarp saugomų teritorijų. Lietuvos gamtos stebuklas Nemuno deltos regioninis parkas susiformavo baigiantis ledynmečiui tirpstant milžiniškiems ledynams. Jų palikimas – patvinusios pievutės, upės, ežerais, pelkės ir Kuršių marios. Čia verta pamatyti tirpstant sniegui potvynių užliejamas šlapžemes, mėlynus vandenis skrodžiančias baidares, kartu su daugybe kitų lankytojų stebėti Paukščių stebėtojų ralį ir Kuršių marių eketėse laimikiu besidžiaugiančius žvejus.

www.siluteinfo.lt

Plateliai

Rogutėse © Plateliai

Plateliai yra Lietuvos šiaurės vakaruose. 2008 m. Plateliai buvo paskelbti patraukliausia Europos turizmo vietove, puoselėjančia nematerialų paveldą. Platelių miestelis vertinamas ne tik dėl nacionalinio parko gamtos turtų, bet ir dėl senovinių sodybų ir Žemaitijos folkloro. Kasmet vasarį ar kovą miestelyje spalvingomis kaukėmis pasipuošę persirengėliai švenčia tradicines Užgavėnes, šioje ryškiausioje metų šventėje galima įsigyti įvairiausių rankdarbių ir iki soties prisivaišinti.

www.zemaitijosnp.lt

Paskutinį kartą atnaujinta: 14/01/2014 | Į puslapio pradžią