Navigācijas ceļš

Tērvetes dabas parks (Latvija)

Meklējot atpūtas iespējas Tērvetē, noteikti ir jāapmeklē skaistais Gulbju ezers. Pie ezera var iznomāt laivas, lai varētu visā pilnībā izbaudīt ūdens tuvumu. Ezers ir pazīstams ar bagātīgajām makšķerēšanas iespējām, un tā ir arī lieliska putnu vērošanas vieta.

Parkā ir iecienīti arī citi atpūtas un izklaides veidi — peldēšana, riteņbraukšana, dzīvošana kempingā un ziemas sporta veidi.

Lai gūtu ieskatu Tērvetes vēsturē, noteikti ieteicams apmeklēt Tērvetes vēstures muzeju. Tur atpūtnieki var apskatīt gadsimtiem vecus ieročus, rotas un sadzīves priekšmetus. Gadījumā, ja muzeju apmeklēsiet augusta otrajā sestdienā, nonāksiet tādā brīnišķīgā pasākumā kā majestātiskie Zemgaļu svētki un Amatnieku tirgus, kas tur notiek katru gadu.

Kādēļ Tērvetes dabas parks ir īpašs?

Horses in the Tervete Nature Park  Dabas skaistuma ziņā Tērvete ir plaši pazīstama ar savām vecajām un īpaši garajām priedēm. Gadiem ilgi šie koki tiek izmantoti, lai veidotu bagātīgi rotātas koka skulptūras, un dažās no tām, kas atrodas parkā, ir attēloti slavenās latviešu rakstnieces Annas Brigaderes pasaku tēli. Visas šīs parka skulptūras, tostarp Meža Ķēniņš, raganiņa, rūķīši un citi, ir iecienīts apskates objekts bērnu un jauniešu vidū

Arī mūsdienās ir iespējams apmeklēt Brigaderes māju „Sprīdīši”, kur atrodas daudzas mēbeles, kas piederējušas rakstniecei, un viņas literārie darbi.

Dabas mīļotājiem varētu šķist interesanti tas, ka visā Tērvetes dabas parkā savvaļā aug 72 apdraudētu augu sugas. Šī teritorija ir drošs patvērums arī daudziem citiem savvaļas iemītniekiem, piemēram, putniem, rāpuļiem un abiniekiem.

Tērvetes dabas parks ir īpašs, tādēļ par tā tīrību un sakoptību rūpējas ar tādiem paņēmieniem, kas atbilst visaugstākajiem standartiem. Parkā ir izveidotas noteiktas dabas aizsardzības zonas, lai netraucētu reto sugu attīstībai.

Pēdējā laikā ir veikti ieguldījumi infrastruktūrā un parka apskates objektos, tādēļ apmeklētājiem šeit ir patīkamāk uzturēties, un ik gadu uz Tērveti brauc arvien vairāk ārvalstu tūristu.

Ko šeit atradīsiet

  • Pavasarī — bērni un jaunieši atstāj našķus saviem iecienītākajiem pasaku tēliem.
  • Vasarā — Gulbju ezerā vērojami daudzi aizrautīgi laivotāji.
  • Rudenī — putni pārlido uz siltajām zemēm.
  • Ziemā — distanču slēpotāji slēpo pa iemītajām takām.

Būtiskākais Tērvetes dabas parkā

  • Atvēliet pēcpusdienu, lai iegrimtu fantāziju pasaulē.
  • Ieelpojiet priežu mežu svaigo gaisu.
  • Tumšā naktī meklējiet debesīs zvaigznājus.
  • Ar baudu izpeldieties Gulbju ezerā.
Pēdējā atjaunināšana: 01/07/2011 | Lapas sākums