Navigācijas ceļš

Jūrmala (Latvija)

Jūrmala

Beach near JūrmalaJūrmala ir lielākā kūrortpilsēta Baltijas valstīs, kas atrodas 25 km attālumā no Rīgas. Tā ir slavena ar saviem dabas dārgumiem – maigo klimatu, jūru, veselīgo gaisu, ārstnieciskajām dūņām un minerālūdeni. Jūrmala visvairāk vilina apmeklētājus ar 32,8 km garo balto smilšu liedagu, kuru ieskauj lieli priežu meži un Lielupes upe. Pie tam Majoru un Jaunķemeru pludmales ir saņēmušas Zilo karogu – ekomarķējumu, kas garantē vislabāko ūdens kvalitāti, infrastruktūru un drošību pludmales teritorijā. Šo tūrisma galamērķi savu līdzinieku starpā īpaši izceļ gleznainā apkārtne un unikālā 20. gadsimta sākuma koka arhitektūra, kas spēlē nozīmīgu lomu vietējās kultūrvēstures saglabāšanā.

Jūrmalas vienreizīgums

Sunset

Kā kūrortpilsēta visiem gadalaikiem, Jūrmala piedāvā plašas brīvā laika pavadīšanas iespējas. Tā ir ideāla vieta ne tikai peldēm jūrā un frisbija spēlei pludmalē, bet arī nūjošanai, pūķošanai, vindsērfingam, braukšanai ar ūdens velosipēdu un ūdensmotociklu. Jūrmala ir pazīstama arī kā aktīvās atpūtas vieta dabas klēpī. Ķemeru Nacionālais parks ir putnu vērotāju paradīze. Jūs varat doties arī interaktīvā pastaigā pa dabas takām un apmeklēt Brīvdabas muzeju, lai izpētītu dažādus virvju vīšanas paņēmienus un metodes vai citus senos arodus.

Garais, ar baltajām kvarca smiltīm klātais Jūrmalas liedags piedāvā iespaidu pārpilnību visai ģimenei. Lielupes krastos atrodas vairāki jahtklubi, kur jūs varat pasūtīt izbraucienus ar jahtu pa upi. Pludmalē jūs atradīsit ūdens velosipēdu un dažādu ūdenssporta veidu inventāra īri, kamēr asu izjūtu cienītāji varēs izbaudīt iespēju vizināties ar pūķi vai vindsērfingu pa upi vai jūru.

Pirms dodaties prom, neaizmirstiet...

  • Jebkurā gadalaikā izbaudīt ūdenspriekus ūdensatrakciju parkā „Līvu akvaparks”,
  • apmeklēt Brīvdabas muzeju, lai izpētītu dažādus virvju vīšanas paņēmienus un metodes vai citus senos arodus,
  • apmeklēt Ķemeru nacionālo parku – putnu vērotāju paradīzi!
Pēdējā atjaunināšana: 01/07/2011 | Lapas sākums