Navigācijas ceļš

Lūgti Līgatnē (Latvijā)

LAIPNI LŪGTI LĪGATNĒ! (LATVIJĀ)

Ligatne Village Līgatne atrodas gleznainā vietā Latvijas ziemeļu daļā, 75 km attālumā no Rīgas. Šo novadu ar tā neskaitāmajām leģendām, muižām un pilīm bieži dēvē par Latvijas sirdi. Daudzējādā ziņā tas raksturo latviešu identitāti. Līgatne ir viena no skaistākajām vietām slavenajā Gaujas Nacionālajā parkā, kura gleznainās ielejas un smilšakmens klintis Līgatnes un Gaujas upes krastos veido krāšņu ainavu. Noslēpumainās alas, dzidrie upju ūdeņi un sulīgi zaļās koku lapotnes rada neaizmirstamu iespaidu.

ATJAUNOŠANA UN ATDZIMŠANA

Ražošanas apjoma kritums Līgatnes papīrfabrikā 20. gadsimtā tieši ietekmēja gan papīrfabrikas ciematu, gan vietējo ekonomiku. Papīrfabrikas atjaunošanas projekta mērķis bija saglabāt ražotni gan kā ēku, gan kā darbojošos uzņēmumu. Šobrīd papīrfabrikā tiek organizētas ekskursijas, kurās apmeklētāji uzzina par dažādām papīra ražošanas tehnoloģijām un papīra pārstrādi. Tāpat ir iespējams iepazīties ar papīrfabrikas vēsturi, fabrikas darbiniekiem un dzīvi ciematā. Gaujas Nacionālā parka izveide 1975. gadā bija vēl viena iniciatīva, kuras mērķis bija nodrošināt valstī apdraudēto dzīvnieku, koku un augu sugu aizsardzību parka teritorijā.

VIETAS, KO VĒRTS APSKATĪT

  • Izbaudiet pastaigu Vienkoču parkā, kas atrodas Līgatnes upes krastā. Parkā aplūkojamas dažādas koka skulptūras, bet dabīgā koka apstrādes darbnīcā iespējams iepazīties ar koka mēbeļu izgatavošanu.
  • Apmeklējiet 19. gadsimtā celto Ķempju luterāņu baznīcu, kas pārsteidz ar savu savdabīgo un Latvijai netipisko arhitektūru.
  • Apmeklējiet Līgatnes dabas takas, kur iespējams aplūkot dažādus dzīvniekus, piemēram, lāčus, lūšus, stirnas un staltbriežus.
Pēdējā atjaunināšana: 04/10/2011 | Lapas sākums