Navigācijas ceļš

Liepāja (Latvija)

Old building in LiepājaLaipni lūgti Liepājā

Liepāja ir sena zvejnieku pilsēta, kas atrodas uz zemes strēles starp Baltijas jūru un piekto lielāko Latvijas ezeru — Liepājas ezeru. Tā ir vieta ar bagātu vēsturi, dažādām kultūras tradīcijām un skaistām smilšu pludmalēm.

Vietējā arhitektūrā un mākslā atspoguļojas dažādi vēsturiskie laikmeti, tradicionālajai Latvijas kultūrai savijoties ar atbalsīm no Vācijas un Krievijas. Bizantiskais košums Karostas pareizticīgo katedrālē izceļas uz padomju laika ēku militārā skarbuma fona, savukārt pieticīgie koka namiņi Jaunliepājā kontrastē ar vāciskajās noskaņās celtajām greznajām baznīcām Vecliepājā.

Liepājā notiek arī daudz kultūras, mākslas un sporta pasākumu. Pēc ievērojamāko vietu apskates jūs varat doties uz baltajām smilšu pludmalēm, izbaudīt skaistos dabas skatus un košos saulrietus. Vasarā parasti notiek daudz dažādu pasākumu un festivālu — sākot ar virmojošo pludmales festivālu “Summer Sound” un beidzot ar Kurzemes ralliju, kad pilsētā pulcējas tūkstošiem viesu. Tajos mēnešos, kad saule slēpjas aiz mākoņiem, pilsētas dzīvi pilda kultūras pasākumi. Ceļotāji var apmeklēt dažādas izstādes vai koncertus.

Pieejamība

Liepājas sniedz kvalitatīvus tūrisma pakalpojumus dažnedažādu ceļotāju grupām, arī cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Pilsētas dome kopā ar vietējām NVO ir pieņēmusi pamatnostādnes par visiem pieejama tūrisma attīstību. Līdz ar to Liepājas infrastruktūra ir piemērota invalīdu vajadzībām: ielas, parki, sabiedriskās ēkas un sabiedriskais transports ir visiem ērti pieejami.

Vēsturiskajā centrā un dabā ir ierīkotas īpaši invalīdiem domātas pastaigu takas, pie kuru galvenajiem objektiem izvietotas informācijas plāksnītes Braila rakstā. Liepājas ezera tuvumā atrodas cita pastaigu taka, kur cilvēki ratiņkrēslos var nodoties putnu vērošanai, ir arī ierīkota īpaša pludmale, kas pielāgota neredzīgu cilvēku un ratiņkrēslu lietotāju vajadzībām.

Padomi ekskursijām:

  • dodieties uz Karostu, izstaigājiet virsnieku saieta namu, Jūras katedrāli, manēžu, nocietinājumus, Karostas cietumu un ziemeļu molu un noskatieties interaktīvo izrādi “Aiz restēm”;
  • aizejiet uz Liepājas Simfoniskā orķestra koncertu un pēc tam iestiprinieties kādā no pilsētas centra restorāniem vai kafejnīcām;
  • dodieties romantiskā pastaigā uz Jūrmalas parku, vērojot vēja rotaļas un saules atspulgus liepu lapotnēs;
  • jūlija vidū apmeklējiet pilsētas svētkus un nepalaidiet garām Kurzemes ralliju.

 

Pēdējā atjaunināšana: 14/01/2014 | Lapas sākums