Navigācijas ceļš

Latvija

Liepāja

Sena ēka Liepājā

Liepāja atrodas Latvijas rietumu piekrastē uz zemes strēles starp Baltijas jūru un Liepājas ezeru, kurus savieno tirdzniecības kanāls.
Senajā zvejnieku pilsētā dažādi objekti liecina par šīs vietas un visas valsts vēstures pavērsieniem. 

Liepājā ir arī smalku baltu smilšu pludmales pie Baltijas jūras, kur var doties pastaigās, baudīt skaistās ainavas un krāšņus saulrietus.

Liepājā ir pieejami kvalitatīvi tūrisma pakalpojumi, arī cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Viesi var izvēlēties īpašus pastaigu maršrutus vēsturiskajā centrā, ir arī dabas taka invalīdiem, kā arī maršruts neredzīgajiem, kur par tūrisma objektiem stāsta informācijas plāksnītes Braila rakstā.
Plašāka informācija

Līgatne

Līgatne

Gleznainais Līgatnes papīrfabrikas ciematiņš atrodas valsts ziemeļaustrumu novadā Vidzemē, 75 km no Rīgas. Šo novadu ar tā neskaitāmajām teikām, senajām muižām un pilīm bieži dēvē par Latvijas sirdi. Tas daudzējādā ziņā raksturo Latvijas identitāti. Līgatne ir viena no skaistākajām vietām slavenajā Gaujas Nacionālajā parkā, kura gleznainās ielejas un smilšakmens klintis Līgatnes un Gaujas upju krastos veido krāšņu ainavu. Noslēpumainās grotas, dzidrie upju ūdeņi un sulīgi zaļās koku lapotnes rada neaizmirstamu iespaidu.

Apmeklējiet Līgatnes tīmekļa vietni!

Piejūras kūrortpilsēta Jūrmala

Piejūras kūrortpilsēta Jūrmala

Jūrmala ir lielākā kūrortpilsēta Baltijas valstīs. Savu labo slavu tā ir ieguvusi, pateicoties dabas bagātībām — maigajam klimatam, jūras piekrastei, veselīgajam gaisam, dziedinošajām dūņām un ārstnieciskajam minerālūdenim. Jūrmalas galvenā vērtība ir 32,8 km garā balto smilšu pludmale, gar kuru plešas slaido priežu meži un plūst Lielupe. Garā Jūrmalas pludmale, ko klāj baltas kvarca smiltis, piedāvā lieliskas laika pavadīšanas iespējas visai ģimenei, turklāt pludmale ir par velti. Lielupes krastā atrodas vairāki jahtklubi, kur varat pasūtīt laivu vai jahtu, lai izmestu līkumu pa upi.

www.jurmala.lv

Tērvetes dabas parks

Zirgi pie pils © Tērvetes dabas parks

Tērvetes dabas parks atrodas Latvijas dienvidos, Zemgales sirdī. 2009. gadā tas tika atzīts par vienu no Eiropas izcilākajiem tūrisma galamērķiem aizsargājamo teritoriju kategorijā. Tērvetes vēsture ietiecas 1. gadu tūkstotī p.m.ē. Šo novadu apvij noslēpumaina aura, kas saistīta ar tā varonīgo pagātni. Lai iejustos šajā gaisotnē, apmeklējiet trīs pilskalnus: Klosterkalnu, Cukurkalnu un Svēto kalnu. Iegriezieties arī Tērvetes Vēstures muzejā. Ja prātojat, ko vēl vajadzētu apskatīt Tērvetē, dodieties uz skaisto Gulbju ezeru, kas noteikti ir apmeklējuma vērts.

www.mammadaba.lv

Rēzekne

Tautas deju dejotāji © Kuldīga

Rēzekne atrodas Austrumlatvijā, Latgalē. 2008. gadā tā tika atzīta par vienu no Eiropas izcilākajiem tūrisma galamērķiem nemateriālā mantojuma ziņā. Rēzeknes pilsdrupas, kas slejas upes krastā, ir datējamas ar 13. gadsimtu. Šajā pilsētā paveras lieliska izdevība iepazīties ar tradīcijām bagāto Latgales keramiku. Rēzekni ieskauj ziedošas pļavas, gleznaini ezeri un idilliski meži, caur kuriem ved noslēpumainas takas.

www.rezekne.lv

Kuldīga

Rāznas ezers © Rēzekne

Kuldīga atrodas Rietumlatvijā, Kurzemē. 2007. gadā tā tika atzīta par vienu no Eiropas izcilākajiem jaunajiem lauku tūrisma galamērķiem. “Latvijas Venēcijā” ir daudz interesantu objektu, tostarp Eiropas garākais ķieģeļu tilts pār Ventu, vislielākais ūdenskritums Latvijā, senas ēkas un audēju darbnīcas.

www.kuldiga.lv

Pēdējā atjaunināšana: 14/01/2014 | Lapas sākums