Navigatsioonitee

Võrtsjärv (Eesti)

Võrtsjärv

Boat on Lake VõrtsjärvVõrtsjärv, EDEN’i auhinna laureaat, asub Lõuna-Eestis ja on suuruselt teine järv Baltimaades. See järv ei ole mitte üksnes looduslik asuala, vaid ka kodu, tööandja, puhkeala, uurimisobjekt, ajaloo allikas ja veesõidukite liiklemiskoht. Võrtsjärv on ka oluline meelelahutuspaik ja tähtis veekogu kalanduse ning laevanduse seisukohalt. Võrtsjärve ja selle ümbruse ilu meelitavad kohale igas eas külastajaid, pakkudes tulijatele erinevaid võimalusi vaba aja ja aktiivse puhkuse veetmiseks.

Legend räägib, et vanal ajal oli selles kohas püha järv – Emujärv. Järve kallastel kasvanud tamme- ja vahtrapuu metsades elasid suuremad ja väiksemad haldjad, nõiad ja võlurid. Nii võime öelda, et esivanemate traditsioonid on Võrtsjärve ümbruses elavate inimeste kultuurielus alati olulist osa täitnud.

Võrtsjärve unikaalsus

Lake Võrtsjärv

Kaladerohke Võrtsjärv on olnud läbi sajandite kohalike inimeste oluline elatusvahend. Aastasajad on järveäärset keskkonda mõjutanud ja jätnud oma jälje selle piirkonna kultuuri ja ajalukku. Vanal ajal asusid siin kalurite külad ja siit on pärit selles piirkonnas kasutusel olnud ajalooline kalastamise paat – kalepurjekas. Järves leidub rohkesti angerjaid, karpkalu ja hauge-ahvenaid. Võrtsjärve võib pidada Eesti ainsaks mageveekalade muuseumiks.

Enne lahkumist ärge unustage...

  • Külastada Vehendi külas asuvat Järvemuuseumi, kus saate akvaariumis näha nii haruldasi ja kaitse all olevaid liike kui ka kõige suurema Võrtsjärvest püütud kala näidist.
  • Külastada Tamme külas asuvat hollandi tuulikut (ehitatud aastatel 1875-1899), mis on kaluritele laevajuhtimisel sobivaks orientiiriks olnud. Legendi järgi olevat vanadel aegadel tuuliku juurde rootslasi maetud.
Viimati muudetud: 01/07/2011 | Üles