Navigatsioonitee

Lahemaa Rahvuspargi Mõisatesse (Eesti)

TERE TULEMAST LAHEMAA RAHVUSPARGI MÕISATESSE (EESTI)!

Lahemaa Rahvuspargi Mõisatesse Põhja-Eestis paiknev Lahemaa rahvuspark, mis asub vaid 70 km kaugusel Tallinnast, on suurim looduspark riigis. Selle pindala on 725 km. Maastik on siin mitmekesine: lõputud platood, rannikutasandikud, arvukad kosed, supelrannad ning metsad. Kaunist loodust täiendab rikkalik taimestik ja loomastik. Lahemaa on ideaalne koht puhkamiseks ja looduse nautimiseks. Selles kaunis paigas on kolm mõisa: Palmse, Sagadi ja Vihula. Iga mõis on unikaalne, kuid kõigil kolmel on ka ühiseid jooni, mis rikastavad kaunist ümbrust.

TAASELUSTAMINE JA UUESTISÜND

20. sajand oli nende mõisate jaoks küllaltki raske aeg. Majanduslangus ning natsionaliseerimine põhjustasid mõisate vale kasutamise ning sellest tuleneva laostumise. Õnneks tehti sajandi viimastel kümnenditel palju selleks, et kompleksi ajaloolist ilu taastada. Palmse oli kolmest mõisast esimene, mis täielikult renoveeriti. See muudeti vabaõhumuuseumiks, kus toimuvad erinevad üritused, nagu kontserdid, veini degusteerimised ja traditsioonilise toidu festivalid. Sagadi mõisahoones on nüüd looduskool ja metsamuuseum. Saab matkata mööda erineva pikkusega radu ja tellida giidiga ekskursioone mõisast metsa. Turistid ja kohalikud saavad nüüd külastada mõisahoonet ning omandada teadmisi selle piirkonna looduspärandi kohta. Vihula on praegu luksuslik puhkekoht koos ökospaaga, mis pakub mitmeid kehaprotseduure kohalike taimedega. See on ideaalne paik, kuhu linnamelu eest põgeneda. Turismiasutuste ja kohalike ettevõtjate laialdase ühise pingutuse tulemusena valmis mitmekesine puhkusepakett, mis sisaldab giidiga ringkäike, ekskursioone, spaapakette ning teisi ettevõtmisi vastavalt iga külastaja maitsele.

MÕNED NÕUANDED

  • Proovige kohalikke veine Palmse mõisas. Veinikeldrites korraldatakse degusteerimisi.
  • Külastage Sagadi mõisas metsamuuseumi, kus oli varem viljaait ja vankrikuur. Saate teada palju huvitavat selle piirkonna ajaloost.
  • Miks mitte seigelda viikingiaegse pika paadiga Käsmu ning tutvuda viikingite ajaloo ja traditsioonidega.
  • Kuulake meremeeste lugusid pika paadi pardal – see on suurepärane võimalus kõigile ajaloost huvitatuile.
Viimati muudetud: 04/10/2011 | Üles