Navigatsioonitee

Eesti

Haapsalu linn

Bay of Haapsaly

Väike romantiline mereäärne linn Haapsalu asub Eesti läänerannikul. Linn on kuulus oma ajaloolise ja merega seotud õhkkonna, sooja merevee, tervendavate mudavannide ja sõbralike elanike poolest.

Vanim linnaosa on ehitatud kitsale maaribale, mis moodustus mitmetest väikesaartest üksnes paarsada aastat tagasi. Puumajadega ääristatud kitsad tänavad, mis ei ole alates 20. sajandi algusest oluliselt muutunud, viivad teid ikka ja jälle mere äärde tagasi. Seepärast kutsutakse Haapsalut Põhjamaade Veneetsiaks. Haapsalu pakub puuetega inimestele erinevaid sportimisvõimalusi.

Haapsalu – suurepärane paik, mida tasub külastada!
Lugege täiendavalt ...

Lahemaa rahvuspargi mõisad

Lahemaa National Park Manors

Põhja-Eestis asuv Lahemaa rahvuspark, mis asub vaid 70 km kaugusel Tallinnast, on suurim looduspark Eestis. See laiub 725 km suurusel maa-alal ning on mitmekesise maastikuga – lõputud tasase pinnaga kõrgendikud, rannikutasandikud, mitmed kosed, rannad ja metsad. Rikkalik ja mitmekesine taimestik ja loomastik täiendavad kaunist maastikku. Lahemaa on suurepärane paik puhkamiseks ja looduse nautimiseks. Selles kaunis piirkonnas asuvad kolm mõisa – Palmse, Sagadi ja Vihula. Igaüks neist on ainulaadne, ent kõigil kolmel on ühiseid jooni, mis täiendavad kaunist ümbruskonda.

Külastage Lahemaa rahvuspargi mõisate veebisaite www.sagadi.ee; www.palmse.ee; www.vihulamanor.com

Võrtsjärv

Lake Võrtsjärv

Võrtsjärv on suuruselt teine järv Balti riikides. Järve suubub üle 20 jõe, oja ja kraavi, mis muudab selle oluliseks elupaigaks enam kui 30 erinevale kala- ja linnuliigile. Võrtsjärv pakub puhkevõimalusi inimestele, kes otsivad kultuuri-, loodus- ja aktiivse puhkuse veetmise võimalusi ning selle ökoturismi toodete puhul õnnestub suurepäraselt ühendada minevik tänapäevaga.

www.vortsjarv.ee

Soomaa rahvuspark

Suspension bridge © Viljandi

Soomaa rahvuspark asub Kesk-Eestis. 2009. aastal anti sellele rahvuspargile Euroopa parima turismisihtkoha tiitel kaitsealade kategoorias. Soomaa rahvuspark on eelkõige tuntud selle poolest, et seal võite kogeda viit ainulaadset aastaaega. Viies hooaeg on tõusuvee hooaeg. Selle tagajärjel valgub suurvesi Soomaa rahvusparki, mis on pargi iidsete rabade arengu jätkumise seisukohast väga oluline. Loodushuvilistele teadmiseks, et Soomaa rahvuspark on koduks rohkem kui 185 erinevale linnuliigile ja paljudele lihasööjatele loomadele.

www.soomaa.ee

Viljandi

Suspension bridge © Viljandi

Viljandi asub Kesk-Eestis. 2008. aastal anti sellele linnale Euroopa parima turismisihtkoha tiitel vaimse kultuuripärandi kategoorias. Viljandis lauldakse alati. Muusika on seda Eesti hansalinna ja selle elanikke iseloomustavaks tunnuseks, mis on aluseks igal aastal korraldatavatele üritustele, nagu ainulaadne nukuteatrifestival ning mitmed muud pärimuusika- ja tantsupidustused.

www.viljandi.ee

Viimati muudetud: 13/01/2014 | Üles