Cesta

Slovácku (Česká Republika)

VÍTEJTE NA SLOVÁCKU (ČESKÁ REPUBLIKA)

Slovácko Region Slovácko se rozkládá na jihovýchodě České republiky na hranicích se Slovenskem a Rakouskem. Díky své geografické poloze a působivému historickému dědictví je tento kraj skutečně úchvatnou destinací. K jedinečné atmosféře Slovácka přispívá mírné klima, hory, husté lesy a řeky. V každodenním životě místních obyvatel jsou patrné značné kulturní hodnoty a dlouhodobé tradice. Udržují se například stará stavení s nabílenými zdmi a barevnými květinovými ornamenty kolem oken. Zdejší nabídku tvoří také řada gurmánských specialit, k jejichž přípravě se používají tradiční recepty, předávané z generace na generaci. Slovácko – to je kombinace kulturních, historických a přírodních zajímavostí, které jsou zárukou toho, že pobyt v tomto kraji bude pro každého návštěvníka velkolepým zážitkem.

OBNOVA A OŽIVENÍ

V nedávných letech uskutečnily místní orgány několik projektů obnovy, jejichž cílem bylo využít ohromný turistický potenciál Slovácka. Jedním z nejpozoruhodnějších projektů je Baťův kanál, historická vodní cesta v délce 65 km, která nabízí nekonvenční způsob poznávání regionu. Dříve se kanál využíval k přepravě uhlí do elektrárny v Otrokovicích. Dnes tento splavný kanál nabízí turistům možnost poznat Slovácko z úplně jiné perspektivy. Podél této vodní cesty se nacházejí různá zajímavá místa a památníky, například Ratiškovická železnice, „Muzeum ve vagónu“. Muzeum nabízí zajímavé informace z historie hornictví a o současnosti železničních tratí okresu Hodonín. Obnovena byla i další díla dokládající průmyslovou historii kraje, například větrné a vodní mlýny nebo lihovar.

TIPY NA VÝLETY

  • Vydejte se na cyklistický výlet vinicemi Slovácka. K vrcholným zážitkům, které vás cestou čekají, jistě patří obce Polešovice, Petrov-Plže a měšťanské vinné sklepy v Uherském Hradišti, a to jmenujeme jen některé.
  • Chcete-li nahlédnout trochu hlouběji do historie, pak navštivte některé z historických památníků regionu – například hrad Buchlov, zámky v Buchlovicích, Miloticích, Valticích, Lednici a Mikulově a cisterciánský klášter a baziliku ve Velehradě.
  • Chcete-li vychutnat krásy, které nabízí příroda, pak si vyberte některou z naučných stezek na Pálavě, Dolní Moravě, v Bílých Karpatech a na Chřibech.
Poslední aktualizace: 04/10/2011 | Začátek stránky