Cesta

Vodní nádrž Lipno (Česká republika)

Lesní rozhlednaVítejte na Lipně

Lipno zůstává jednou z nejpopulárnějších destinací v ČR.

Sezóna tu vlastně nikdy nekončí. Většina atrakcí a aktivit – tobogán, vodní park nebo stezka v korunách stromů – se tu provozuje po celý rok.

V létě lze na Lipně provozovat nejrůznější sportovní aktivity, ať už jako adrenalinovou záležitost nebo při odpočinku v nádherné místní přírodě. V zimě se oblast mění v jedno z nejpopulárnějších lyžařských středisek, které se chlubí nejlepší lyžařskou školou v České republice.

Ze stezky vedoucí korunami stromů je vidět nejen celá přehrada, ale i vzdálené Alpy.

Všechny příležitosti k rekreaci na Lipně jsou vhodné pro rodiny s dětmi, aktivní seniory i osoby se zdravotním postižením. Všechny uvedené skupiny návštěvníků si mohou na Lipně užít klidnou a příjemnou dovolenou – ať už přijíždí za aktivním pohybem nebo odpočinkem.

Přístupnost

Rodiny, senioři a zdravotně postižené osoby mohou rekreační oblast Lipno využívat po celý rok.

V rámci projektu bezbariérové Lipno se připravují programy pro zdravotně postižené osoby a zpřístupňují se pro ně místní aktivity. Mohou zde například využít tandemová nebo ruční kola, která zdravotně postiženým umožňují, aby si vychutnali cyklistické trasy vedoucí krásnou krajinou Šumavy. Nebudou ochuzeni ani o projížďku na elektrickém člunu. Ve vodním parku Aquaworld je zase k dispozici speciální výtah.

Tipy na výlet

  • Zapomeňte na starosti a zkuste nějakou sportovní aktivitu – kolo, skateboard, plavání nebo třeba lyže
  • Odpočiňte si v akvaparku nebo v přírodě
  • Prohlédněte si Lipno ze z koruny stromů.
Poslední aktualizace: 16/09/2014 | Začátek stránky